Wpisz szukane pojęcie, a znajdziemy odpowiedź:

Wstęp – informacja dla nowych Użytkowników programu Powrót

2018-10-31

Prowadząc nawet małą firmę przedsiębiorca zderza się z wielką ilością przepisów i wymagań. Musi się z nimi zapoznać i stosować je. Wiąże się to z prowadzeniem różnorodnej dokumentacji: rejestry, ewidencje, zestawienia, deklaracje, rozliczenia, itd., itp. Chcąc ulżyć, choć w części tych prac, stworzyliśmy program SKP® Super Księga Podatkowa.

Korzystając z niego przedsiębiorca zyskuje:

· Odciążenie od żmudnych i powtarzalnych prac księgowych,

· Prawidłowość rachunkową ksiąg, rejestrów i deklaracji,

· Bieżącą informację o spodziewanych podatkach i składkach ZUS,

· Dodatkowe informacje o firmie i klientach.

Może więcej czasu poświęcić i więcej energii włożyć w swoją zasadniczą działalność.

Trudne zagadnienia staraliśmy się opracować tak, aby poruszanie się wśród skomplikowanych zagadnień księgowych, podatkowych i ubezpieczeniowych było możliwe nawet dla początkującego podatnika. Dlatego też hasłem, jakim kierowaliśmy się tworząc ten program było: „Jeden program – Komplet zagadnień dopasowany do potrzeb Użytkownika” i mamy nadzieję, że udało się nam to zrealizować.

Ta dokumentacja będzie Państwu służyć przy poznawaniu programu, a później przy rozwiązywaniu napotkanych problemów. Zachęcamy jednak do samodzielnych prób i testowania poszczególnych funkcji. Intuicyjna konstrukcja programu pozwala na jego opanowanie bez konieczności żmudnego studiowania dokumentacji.

Zwracamy uwagę, że zawarte tu specyfikacje i opisy obejmują wersję programu z kompletem modułów i dodatków. SKP® – Super Księga Podatkowa, jako jedyny na rynku tego typu program, ma możliwość bycia rozbudowywanym wraz z rozwojem Państwa firmy. Wielkość i możliwości programu można dostosowywać do swoich potrzeb. Stąd też zakupiona wersja programu może nie zawierać wszystkich opisywanych w podręczniku elementów. Wraz z rozwojem Państwa firmy lub zwiększeniem potrzeb program można rozbudowywać o kolejne moduły w dowolnym momencie, w ramach opieki serwisowej. Dowiedz się więcej o konfiguratorze SKP® >

Uwaga: Mimo, że często przytaczamy tu przykłady i porady, dokumentacja ta nie jest jednak poradnikiem księgowym i podatkowym. Użytkownik powinien znać zasady prawne, według, których należy prowadzić działalność, a w trudniejszych kwestiach zasięgać rady doświadczonych księgowych lub uzyskać informację w urzędzie skarbowym lub oddziale ZUS.

Udostępnij
Czy ten artykuł był pomocny?
00
Niniejsze materiały zawierają poglądy autorów i nie stanowią czynności doradztwa księgowego i podatkowego. Formsoft spółka z ograniczoną odpowiedzialnością nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podejmowanych na postawie informacji zawartych w materiałach publikowanych na naszej stronie. W tych kwestiach należy zasięgnąć informacji u doradcy podatkowego, w oddziale ZUS, bądź w Krajowej Informacji Podatkowej.
Powrót