Program dla biur rachunkowych
KPiR  ●  Płace  ●  Faktury  ●  JPK  ●  KSeF  ● i inne

Rewolucja podatkowa, jaka stała się elementem rzeczywistości przedsiębiorstw z chwilą wejścia w życie Polskiego Ładu wraz z poprawkami, stawia nowe wyzwania przed biurami rachunkowymi. Odpowiedzią na rosnący poziom skomplikowania księgowości jest nasza oferta na specjalistyczny, wielomodułowy program KPiR dla biur rachunkowych świadczących usługi dla małych i średnich firmach prowadzących księgowość uproszczoną, czyli:

  • Podatkową Księgę Przychodów i Rozchodów (PKPiR) i opodatkowanych na zasadach ogólnych lub podatkiem liniowym;
  • albo Ewidencję przychodów i opodatkowanych ryczałtem.

Program księgowy SKP® w swojej podstawowej wersji obsługuje wszystkie funkcje potrzebne do efektywnego prowadzenia księgi przychodów i rozchodów dla sektora MŚP. Rozumiemy jednak, że programy do księgowości dla biura rachunkowego muszą uwzględniać także złożoność spraw biznesowych i stanowić kompletny system informatyczny dla firm.

Dlatego oprogramowanie SKP® daje możliwość elastycznego uzupełniania pakietu startowego o dodatkowe moduły, przeznaczone do realizacji konkretnych zadań.

Stworzyliśmy łącznie aż 8 modułów, służących do pracy w takich dziedzinach jak podatek VAT, fakturowanie, wchodzących w pakiet Start Biuro, a także dodatkowo: płace i ZUS, środki trwałe i wyposażenie, przejazdy, delegacje, magazynowanie, a także ryczałt ewidencjonowany. Szerokie spektrum realizowanych zadań sprawia, że program dla biur rachunkowych SKP® bez problemu dostosuje się do każdego rodzaju działalności firmy klienta.

Image Description
Image Description

Sztab programistów zadbał o to, aby interfejs użytkownika uczynić jak najbardziej przyjaznym i intuicyjnym. Naszą przewagą pozostaje niemal 30-letnia historia tworzenia i rozwoju programu dla biur rachunkowych.

Zdobyte na przestrzeni lat doświadczenie pomaga w dostarczaniu na rynek uniwersalnych rozwiązań, aktualizowanych zgodnie ze zmieniającym się prawem.

Program do biura rachunkowego SKP® jest kompletnym i łatwym w użyciu narzędziem, który wyróżnia się mnogością dodatkowych funkcji.

Najważniejsze cechy oprogramowania dla biur rachunkowych SKP®

Mała księgowość dla biur rachunkowych obejmuje prowadzenie dla swoich klientów KPiR lub rozliczanie Ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. Wymagania stawiane programowi dla biur rachunkowych dotyczą zatem stworzenia narzędzi do szybkiej realizacji tych celów. Program oferuje prowadzenie księgowania z dużą liczbą automatycznych funkcji.

Oprócz zadań stricte z zakresu księgowości, oprogramowanie zapewnia również kompletny system do naliczania płac lub prowadzenia kartotek środków trwałych. Moduł płacowy jest dostosowany do wymogów Polskiego Ładu. Biuro rachunkowe ma dzięki temu możliwość odciążenia klienta od żmudnego procesu realizacji niektórych kwestii kadrowych, poprawiając tym samym swoją konkurencyjność na rynku. Warto zapoznać się z opisem ponad 40 funkcji zawartych w tym module.

Programy księgowe dla biur rachunkowych powinny uwzględniać potrzebę współpracy systemów informatycznych w firmie. W przypadku SKP® zadbaliśmy o to, aby biuro rachunkowe miało możliwość importu danych sprzedażowych i ewidencji kosztów z programów innych producentów. Umożliwiamy połączenie programów w jeden system bez ingerowania w ich dotychczasową strukturę. Import danych następuje w ramach modułu pośredniczącego, który zawiera personalizowany protokół transmisji, odporny na późniejsze modyfikacje w programie SKP® i innych programach źródłowych.

Biura rachunkowe szczególnie doceniają możliwość importu i scalania plików JPK z analogicznym plikiem pochodzącym z innego programu. Jedynym wymogiem jest tutaj zgodność importowanego pliku ze schematem Ministerstwa Finansów. Ogromne oszczędności czasu zapewnia także funkcja masowej wysyłki e-deklaracji jednocześnie dla wielu firm obsługiwanych przez biuro rachunkowe.

Program księgowy dla biur rachunkowych SKP® dba o bezpieczeństwo poufnych danych poprzez nadawanie różnych uprawnień dostępu dla pracowników firmy. Właściciel biura rachunkowego otrzymuje narzędzia do zarządzania dostępem swoich pracowników do danych poszczególnych firm (klientów biura), a także modułów dodatkowych. Dzięki temu biuro rachunkowe ma pełną kontrolę nad przepływem informacji i uzyskuje całkowity wgląd w sposób realizacji zadań przez poszczególnych specjalistów.

Program dla biura rachunkowego – inne ważne funkcjonalności

Warto mieć świadomość licznych możliwości, jakie oferuje już podstawowa wersja programu SKP® do KPiR. W ramach oferty Start dla Biur znajdziesz kilkanaście zaawansowanych funkcji, dotyczących wielu dziedzin działalności biura rachunkowego. Pakiet startowy umożliwia szybkie rozliczanie klientów na KPiR i Ryczałtu Ewidencjonowanego, wraz z obsługą JPK_PKPiR. W pakiecie startowym mieści się również rozliczanie podatku dochodowego na zasadach ogólnych i podatku liniowego. Otrzymujesz także wspomniany wcześniej import danych z obcych programów, wysyłanie e-deklaracji i opcję obsługi nieograniczonej liczby firm.

Programy księgowe dla biur rachunkowych SKP® świetnie sprawdzą się w przypadku biur rachunkowych, obsługujących setki firm z sektora MŚP. Rozszerzenie wersji bazowej o dodatkowe moduły jeszcze bardziej powiększa zakres usług świadczonych przez biura.

W ramach modułów Fakturowanie i Podatek VAT zawarte są m.in. opcje tworzenia plików JPK_FA i JPK_VAT, z poziomu Fakturowania mamy dostępny po zakupie modułu Magazyn także JPK_MAG zgodnie z dokumentami wprowadzonymi do magazynu, a także funkcje automatycznego wypełniania faktur na podstawie zapisanych uprzednio danych.

Analizując zakres funkcji dostarczanych przez program do biura rachunkowego SKP® warto mieć na uwadze atrakcyjne dodatki. Jednym z nich jest wersja wielostanowiskowa, uprawniająca do niezależnej instalacji programu na wszystkich stanowiskach komputerowych wykorzystywanych przez biuro rachunkowe. W ofercie dodatków znajduje się także korektor zapisów księgowych, wymiana danych, deklaracje roczne, oraz usługa online SKP24 Connect Biuro. Dodatek na rzecz pracy w chmurze zapewnia swobodną wymianę dokumentów między biurem rachunkowym a jego klientami, co optymalizuje wydatki czasowe na przekazywanie informacji księgowych. Automatyzacja księgowania to także niższe koszty działalności i redukcja wydruków papierowych dokumentów. Przerzucenie komunikacji z klientami do sfery w chmurze przyspiesza proces prowadzenia księgowości i ogranicza ryzyko pojawienia się błędów.

Oprogramowanie dla biur rachunkowych SKP® pozwala realizować te same zadania niższym nakładem pracy, co otwiera drogę do przyjmowania większej ilości zleceń od nowych klientów.

Co wyróżnia programy księgowe dla biur rachunkowych?

Zdajemy sobie sprawę, że decyzja o wyborze programu dla biura rachunkowego to kluczowy krok na drodze do poprawy efektywności biznesowej. Każdy, kto zastanawia się nad wyborem programu do księgowości, może sprawdzić możliwości SKP® w udostępnianej bezpłatnie, w pełni funkcjonalnej wersji testowej. Bez żadnych zobowiązań i aż przez 60 dni przetestujesz działanie programu na danych swojej firmy. Jeśli podejmiesz decyzję o zakupie programu, będziesz mógł kontynuować wszelkie prace prowadzone w trakcie testowania. Unikalną cechą programu SKP® jest jego modułowość. Rynek oprogramowania dla biur księgowych wciąż oferuje niewiele elastycznych rozwiązań, pozwalających na liczne opcje konfiguracji względem indywidualnych potrzeb klientów. Nasz program dla biura rachunkowego jest jednym z tych, stwarzających opcje wyboru tych modułów, które są niezbędne na daną chwilę. Dzięki temu dostosujesz program do konkretnych celów, mając jednocześnie otwartą drogę do zakupu kolejnych modułów w przyszłości.

Dla firm rachunkowych rozpoczynających działalność oferujemy atrakcyjne rabaty, obowiązujące przez 150 dni od daty rejestracji w CEIDG. Ciekawe opcje rabatów czekają także na biura rachunkowe, które korzystały dotąd z innych rozwiązań, lecz podjęły decyzję o zmianie programu na SKP®. Proponujemy stały program lojalnościowy, w ramach którego otrzymasz bonusy w zamian za polecenie programu znajomemu. Bonusy otrzyma zarówno użytkownik rekomendujący program SKP®, jak i nowy klient.

Mała księgowość dla biur rachunkowych w ramach programu SKP® nie wymaga żadnych prac wdrożeniowych – program jest gotowy do użytku zaraz po zainstalowaniu.

Jeżeli Twoje biuro rachunkowe realizuje bardziej zaawansowane zadania z zakresu księgowości, program SKP® daje możliwość przypisywania dokumentów do zdefiniowanych kategorii. Każde uruchomienie programu wiąże się z prowadzeniem w tle procesu sprawdzania i instalowania aktualizacji, dzięki czemu masz pewność całkowitej zgodności funkcji programu z aktualnie obowiązującym prawem podatkowym.

Oferta na program dla biur rachunkowych SKP® wyróżnia się także rozbudowanym systemem obsługi posprzedażowej. Po wniesieniu jednorazowej opłaty rocznej za opiekę serwisową uzyskujesz nielimitowany dostęp do wszelkich czynności wchodzących w zakres usługi – nieograniczone możliwości kontaktu z konsultantami, serwis danych na wypadek ich uszkodzenia, pełny dostęp do aktualizacji programu, bezpłatne porady w Akademii SKP®, a także fachową pomoc ekspertów z Centrum Obsługi Klienta. Wszystkie opisane tutaj funkcje, usługi i udogodnienia tworzą dla biura rachunkowego unikalne środowisko usprawniające realizację codziennych zadań dla klientów. Program KPiR dla biura rachunkowego staje się podstawowym narzędziem do prowadzenia efektywnego biznesu.

Oprogramowanie dla biur rachunkowych – Akademia SKP®

Użytkownicy naszych programów zyskują dostęp do kompleksowej bazy wiedzy i pomocy w ramach tzw. Akademii SKP®. Zamieszczamy tam szczegółowe informacje oraz poradniki dotyczące aktualnych przepisów księgowo-podatkowych w kontekście ich stosowania w tym programie. Polecamy w szczególności kurs wideo mówiący o tym, jak rozpocząć pracę w programie. Akademia SKP® to obszerna baza filmów instruktażowych na temat wielu innych zagadnień, obejmujących omówienie poszczególnych działów i funkcji w oprogramowaniu. Dla biur rachunkowych, które do tej pory nie miały styczności z naszym oprogramowaniem, rekomendujemy wzięcie udziału w kursie obsługi programu. Kurs jest ogólnodostępny, dlatego może posłużyć jako element do decyzji zakupowej. Po przerobieniu materiałów zawartych w kursie masz możliwość przystąpienia do testu certyfikującego. Pozytywny wynik skutkuje otrzymaniem certyfikatu, będącego poświadczeniem umiejętności zawodowej w zakresie pracy z programem SKP®.

Zakup programu w wersji Biuro wiąże się z jednorazową opłatą, po której uzyskujesz dożywotnią licencję na wszystkie funkcje z pakietu i nieograniczoną liczbę firm prowadzonych w programie. Program księgowy dla biur rachunkowych SKP® jest najbardziej rozbudowanym i przyjaznym użytkownikowi narzędziem na rynku, co czyni go idealnym wyborem na każdej firmy oferującej usługi księgowe.