Program SKP® polecany jest dla firm, w tym także dla jednoosobowej działalności(również samozatrudnienie), gdzie stosowana jest mała księgowość: Księga Przychodów i Rozchodów lub Ryczałt Ewidencjonowany. Aby móc w pełni pracować z programem należy wersję bazową: SKP® Start rozbudować o dowolne moduły.
Moduły możesz zamówić w dowolnym momencie: wraz z pierwszym zamówieniem Twojego SKP®, bądź w ramach opieki serwisowej w serwisie Moje konto.

Poznaj wszystkie moduły do SKP® START Firma. Stwórz swój własny zestaw modułów i pracuj na niezawodnym programie!

Otwórz konfigurator SKP®

Program księgowy do obsługi vat-oss.

Świadczysz usługi B2C lub sprzedajesz towary na odległość nabywcom z UE? Od 1 lipca 2021r. obowiązuje Cię procedura One Stop Shop, w skrócie OSS .

Dzięki modułowi VAT-OSS:
  • Poprowadzisz miesięczne rejestry VAT w zakresie rozliczania podatku VAT w punkcie kompleksowej obsługi OSS w procedurze unijnej w zakresie: usług świadczonych na rzecz konsumentów w państwach członkowskich, w których usługodawca nie ma siedziby (B2C);
    • wewnątrzwspólnotowej sprzedaży towarów na odległość;
    • dostaw krajowych ułatwianych przez operatorów interfejsów elektronicznych, uznanych za dostawców;
  • Sporządzisz kwartalną deklarację podatkową VIU-D i wyślesz ją poprzez system e-Deklaracji;
  • Zaksięgujesz z tego tytułu przychód do PKPiR;
  • Przeliczysz kwoty transakcji na Euro wg kursu EBC wystawione w innych walutach, np. w PLN lub tej obowiązującej w danym kraju np. w Chorwacji - Kuny i wg kursu NBP do podatku dochodowego.