Import plików JPK do księgi przychodów rozchodów SKP®

Korzystając z podstawowej wersji programu SKP® możesz rozszerzyć jego funkcjonalność o specjalnie przygotowane dodatki.

Dodatki możesz zamówić w dowolnym momencie: wraz z pierwszym zamówieniem Twojego programu SKP® ( za wyjątkiem dodatków: Deklaracje roczne oraz SKP® Biuro w Chmurze) bądź w ramach opieki serwisowej w serwisie Moje konto.

Zobacz poniżej jakie praktyczne rozwiązania przygotowaliśmy dla Twojego biura:

Program księgowy umożliwiający import plików JPK wielu typów: JPK_PKPIR, JPK_EWD, JPK_V7M, JPK_V7K, JPK_MAG, JPK_FA.

Dodatkowo płatny dodatek umożliwiający łączenie utworzonego w programie SKP® pliku JPK_V7M, JPK_V7Kz takim samym plikiem pochodzącym z innego programu, a zawierającym np. sprzedaż danego miesiąca. Warunkiem jest to, by importowany plik był zgodny ze schematem Ministerstwa Finansów w zakresie Jednolitych Plików Kontrolnych.

Opcja szczególnie przydatna w przypadku biur rachunkowych, które do tej pory księgowały sprzedaż klienta fakturującego w innym systemie, jednym wpisem na podstawie otrzymanego rejestru VAT lub firm posiadających oddziały, w których każda jednostka wystawia faktury sprzedażowe i tworzy osobne rejestry VAT, natomiast deklaracja VAT sporządzona jest jedna łącznie dla całej firmy.

Pliki z różnych źródeł są poddawane kontroli i scalane w jeden JPK_V7M, JPK_V7K, który następnie wystarczy tylko podpisać i wysyłać elektronicznie.

Co więcej?

  • dzięki funkcji FA ->VAT można w prosty i łatwy sposób zmienić plik JPK_FA na JPK_V7M, JPK_V7K
  • weryfikacja plików względem poprawności logicznej związanej ze strukturą pliku JPK_V7M, JPK_V7Koraz kontrola zawartości pliku jako listy dokumentów sprzedaży i zakupów