Program do prowadzenia firmy
KPiR  ●  Płace  ●  Faktury  ●  JPK  ●  KSeF  ● i inne

Formsoft to wieloletni producent rozwiązań informatycznych w zakresie prowadzenia księgowości. Oferujemy programy księgowe dla firm z dowolnej branży sektora MŚP. Rozwijamy je od niemal 30 lat. Stawiamy na intuicyjność i kompleksowość funkcji, dając przedsiębiorcom szansę na cyfryzację większości procesów księgowych, kadrowych i płacowych.

Program SKP® wpisuje się w zapotrzebowanie firm na rozbudowane narzędzia, które z jednej strony zagwarantują aktualność względem lawiny legislacyjnej, a z drugiej – zapewnią oszczędność czasu i pieniędzy poprzez automatyzację żmudnych czynności.
Zobacz, jak wiele funkcji zawiera SKP®

Konfiguracja poszczególnych modułów, funkcji i dodatków następuje w odniesieniu do indywidualnych preferencji i wymagań.

Przejrzysta struktura i intuicyjne użytkowanie sprawia, że oprogramowanie dla firm SKP® jest gotowe do użytku natychmiast po zakupie.

Image Description
Akademia SKP – kurs obsługi programu SKP

Nie zapominamy jednak o stworzeniu dla naszych klientów kompletnego wsparcia merytorycznego i technicznego.

W ramach Akademii SKP® oraz zawartych w cenie zakupu programu konsultacji ze specjalistami, przedsiębiorcy zyskują rozbudowany dostęp do sprawdzonej wiedzy.

Pakiet bezpłatnej pomocy w postaci: instrukcji, poradników, filmów czy FAQ okazuje się niezbędny, szczególnie dla nowych firm, które dopiero poznają tajniki prowadzenia księgowości w rzeczywistości biznesowej.

Korzystanie z programu stanowi dla nich przepustkę do większej efektywności i ograniczenia ryzyka pomyłek przy dopełnianiu obowiązków ewidencyjnych i podatkowych.

Przedstawiamy najważniejsze informacje o naszym programie do prowadzenia firmy, który sprawdzi się w każdym typie działalności, od samozatrudnienia po średniej wielkości firmę.

Do czego służy program księgowy dla firmy SKP®?

Nasze oprogramowanie kierujemy do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, rozliczających się na zasadach małej księgowości (księga przychodów i rozchodów) lub poprzez ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Program do prowadzenia firmy to znacznie więcej niż narzędzie do realizacji zadań księgowych. Chociaż ewidencjonowanie kosztów i przychodów stanowi podstawę działania programu, zawarte w nim narzędzia obejmują również sferę podatków, rozliczanie z ZUS oraz kwestie kadrowo-płacowe. Udostępniamy także moduły do fakturowania i prowadzenia magazynu. Program księgowy dla firmy SKP® stanowi zatem niezwykle rozbudowane narzędzie, pozwalające odciążyć przedsiębiorcę od czasochłonnych czynności. W ramach programu poprowadzisz również rozrachunki z kontrahentami i wdrożysz skuteczny system kontroli płatności, czyli kontrolę zapłat. Za każdym razem, gdy wprowadzona z dokumentu sprzedaży do programu data zapłaty zostanie przekroczona, użytkownikowi pojawi się monit o zwłoce w płatnościach.

Za chwilę przejdziemy do opisu najważniejszych elementów systemu do księgowości SKP®. Fundamentem staje tutaj wersja bazowa Start, która może być rozbudowywana o atrakcyjne dodatki, w zależności o specyfiki i rozwoju danego biznesu.

Program dla małej firmy – pakiet startowy

Wersja podstawowa programu księgowego dla małych firm już sama w sobie stanowi bardzo zaawansowane środowisko informatyczne. To program księgowy dla jednoosobowej działalności i małych firm, który pozwala zrealizować czynności księgowo-podatkowe w ramach KPiR lub Ryczałtu ewidencjonowanego. Pełny opis funkcji zawartych w pakiecie zamieściliśmy na poświęconej mu podstronie ofertowej. Warto jednak nakreślić obszerne spektrum zadań, jakie nasze programy dla firm od wielu lat skutecznie wypełniają.

W ramach ewidencji KPiR skupiamy się na automatyzacji najważniejszych czynności. W programie SKP® w łatwy sposób wprowadzisz dane z dokumentacji, które posłużą do wyliczenia miesięcznej lub kwartalnej zaliczki na podatek dochodowy. Dane kontrahentów program samodzielnie pobierze z bazy GUS.

Program księgowy dla małych firm w pakiecie Start uwzględnia również import danych z obcych programów, a także kompletny system zabezpieczeń hasłem. Rozwiązania online dają możliwość pracy z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie, a pełnozakresowe wsparcie merytoryczne z zakresu obsługi programu staje się dostępne po zakupie dożywotniej licencji.

Program księgowych dla małych firm SKP® – opcjonalne moduły

Program dla małej firmy SKP® koncentruje się na maksymalnej wydajności i opłacalności dla przedsiębiorców. Wprowadzenie opcjonalnych modułów pozwala optymalizować wydatki na oprogramowanie księgowe, poprzez dobranie tylko tych funkcji, które są faktycznie potrzebne w ramach konkretnej działalności. Oferujemy łącznie 7 modułów, które można dokupić niezależnie. Wśród dostępnych opcji znajdziesz Płace i ZUS, Środki trwałe i wyposażenie, Delegacje krajowe i zagraniczne, Obsługa magazynu z JPK_MAG, Przejazdy, Fakturowanie czy VAT-OSS.

Konfiguracja funkcji programu pod kątem osobistych preferencji nie stanowi tutaj problemu. Każdy moduł można nabyć w dowolnym momencie korzystania z programu. Jest zatem rozwiązaniem niezwykle elastycznym, który rośnie wraz z rozwojem firmy klienta.

Cyfryzacja w ramach programu wyraża się także w automatycznym tworzeniu plików JPK, a następnie ich wysyłce do Krajowej Administracji Skarbowej. Z poziomu aplikacji wyślesz wszystkie typy e-deklaracji, otrzymując Urzędowe Poświadczenie Odbioru.

Nasze oprogramowanie jest na bieżąco aktualizowane. Dajemy gwarancję, że każdy aspekt działania programu będzie zgodny z obowiązującym prawem i dobrymi praktykami w zakresie księgowości.

Programy dla firm – SKP® – atrakcyjne dodatki

Równolegle do rozbudowanych modułów, nasze programy księgowe dla firm umożliwiają korzystanie ze specjalnych dodatków. Ich zadanie polega na rozwiązywaniu specyficznych problemów, takich jak import plików JPK, synchronizacja danych pomiędzy programami zainstalowanymi w różnych lokalizacjach, korekta zapisów w dokumentach zaksięgowanych, czy sporządzanie i wydruk deklaracji rocznych w zakresie podatku dochodowego. Podobnie jak w przypadku modułów, również tutaj zyskujesz całkowitą dowolność w wyborze pojedynczych dodatków, dzięki czemu unikasz zbędnych opłat za funkcje, których być może nigdy nie wykorzystasz.

Programy dla firm – usługi online

SKP24 Connect Firma jest naszą najnowszą usługą, która daje dostęp online do wszystkich danych bez względu na miejsce prowadzenia księgowości. Automatyczna wymiana dokumentów elektronicznych pomiędzy Twoim stacjonarnym programem a chmurą gwarantuje ogromne oszczędności czasowe. W ramach usługi otrzymujesz aplikację webową do fakturowania online, przeznaczone do wystawiania dowolnego rodzaju faktur. Wysłanie faktury dla kontrahenta pozwala na automatycznie zaksięgowanie jej w SKP®, co zapewnia doskonałą organizację obiegu dokumentów. Usługa w Chmurze stanowi świetną propozycję dla przedsiębiorców, którzy pragną mieć stały dostęp do pełnych danych firmowych. Licencja na usługę chmurową nie zawiera limitów w zakresie liczby dokumentów, kontrahentów czy produktów.

Co wyróżnia program do prowadzenia firmy SKP®?

Decyzja o zakupie oprogramowania do prowadzenia firmy nie może być wynikiem pobieżnej analizy. Zdajemy sobie sprawę, jak wielki wpływ rozwiązania informatyczne wywierają na funkcjonowanie wszystkich gałęzi biznesu. Dlatego proponujemy każdemu klientowi bezpłatną, 60-dniową wersję do testowania, dając w tym czasie dostęp do wszystkich funkcji programu. Jeśli zechcesz po tym okresie zakupić licencję, nie musisz się obawiać utraty danych z wersji testowej. Wszystkie prowadzone wcześniej prace będą kontynuowane w ramach pełnej wersji SKP®. Dla firm, które dopiero wchodzą na rynek, mamy do zaoferowania atrakcyjne rabaty. Przysługują one podmiotom gospodarczym w terminie 150 dni od daty rejestracji. Na rabaty możesz także liczyć po przeniesieniu się z innego programu, a także przy poleceniu nas osobie znajomej. Bonusy za polecenie znajomego opisaliśmy szczegółowo w regulaminie usługi.

Unikalną cechą na polskim rynku pozostaje modułowość funkcji w programie. Zależy nam na maksymalnej efektywności ekonomicznej proponowanych rozwiązań, dlatego staramy się, aby program SKP® był jak najbardziej dopasowany do specyfiki biznesu klienta. Omówione wcześniej moduły służą do realizacji tego celu. Zasada pozostaje prosta: kupujesz tylko te funkcje, których używasz, zachowując jednocześnie pełną swobodę przy ewentualnym rozszerzaniu pakietu w przyszłości.

Program kładzie szczególny nacisk na aktualność proponowanych narzędzi. Każde uruchomienie programu pociąga za sobą sprawdzanie i pobieranie aktualizacji, bez konieczności ingerencji użytkownika. Proces aktualizacji postępuje w tle i w żaden sposób nie wpływa na bieżącą pracę w aplikacji. Zakup programu do prowadzenia firmy SKP® umożliwia natychmiastowe rozpoczęcie pracy. Osoby, które znają podstawy księgowości, w bardzo krótkim czasie odnajdą się w stworzonym przez nas interfejsie użytkownika. Projekt graficzny jest wynikiem wieloletniej analizy opinii klientów i stosowania sprawdzonych technik dla poprawy User Experience.

Program księgowy dla jednoosobowej działalności MŚP – obsługa posprzedażowa

Naszej oferty na program księgowy dla małych firm nie da się analizować w oderwaniu od złożonego zaplecza pomocowego i szkoleniowego, jakie kryje się pod nazwą Akademia SKP®. Bezprecedensowym rozwiązaniem pozostaje nielimitowany i nieograniczony ilościowo dostęp do konsultacji ze specjalistami, którzy wyjaśnią wszelkie kwestie związane z działaniem programu. Opieka serwisowa obejmuje doradztwo i wsparcie przy maksymalnym wykorzystaniu dostępnych funkcji. Zachęcamy do zainteresowania się serwisem z poradami Akademia SKP®, w ramach której nasi klienci zyskują niewyczerpane źródło wiedzy o aktualnych przepisach księgowo-podatkowych i sposobie ich implementacji w programie.

Polecamy także filmy szkoleniowe w formie wideo, np. „Jak rozpocząć pracę w programie SKP®” oraz pełen kurs obsługi programu z testami i zadaniami.

Dajemy możliwość oficjalnej certyfikacji w zakresie pracy z programem. Uzyskanie certyfikatu poprzedzone jest zaliczeniem testu obejmującego zagadnienia poruszane w Akademii SKP®. Oferta szkoleniowa pozostaje wyznacznikiem naszej dbałości o interesy klientów. Oprogramowanie dla firm SKP® to ciągle ewoluujące narzędzie, wspomagane przez kompleksową obsługę użytkownika i szereg funkcji opcjonalnych.