Wpisz szukane pojęcie, a znajdziemy odpowiedź:

Pomoc dla Użytkowników programu SKP®® Powrót

2018-10-31

Jako Użytkownik SKP® możesz w trakcie pracy pragnąć usystematyzować i pogłębić swoją wiedzę z zakresu korzystania z programu, ale i szukać rozwiązania problemu związanego z jego obsługą.

Nie zostawiamy naszych Klientów samych sobie. Choć program jest intuicyjny, to nasi eksperci przygotowali mnóstwo form pomocy, dostępnych bezpośrednio z programu, które mają za zadanie wesprzeć Cię podczas użytkowania SKP®

Jak korzystać z pomocy?

Wystarczy w menu głównym kliknąć po prostu „Pomoc”:

Kliknięcie otwiera okno zawierające listę dostępnych form pomocy, które przygotowalismy dla Użytkowników programu SKP®.

Formy pomocy, jakie oferujemy Użytkownikom SKP®:

 • AKADEMIA SKP® – Prowadzisz działalność gospodarczą i nie jesteś w stanie śledzić często zmieniających się przepisów podatkowych? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Informacje o najważniejszych zmianach w przepisach, które dotyczą przedsiębiorców znajdziesz w Akademii SKP®. Jest to obszerna baza wiedzy, zawierająca zbiór kilkuset praktycznych porad wraz ze zrzutami z programu, które ułatwi Ci poruszanie się po programie i księgowanie zgodnie z aktualnymi przepisami podatkowymi.
 • KURS OBSŁUGI SKP® – Chcesz szybko zdobyć wiedzę i praktyczne umiejętności obsługi programu do małej księgowości SKP®? Dzięki informacjom zebranym w naszym multimedialnym Kursie zdobędziesz solidne podstawy do pracy z SKP® i oszczędzisz czas, jaki zawsze jest potrzebny na poznanie działania nowego programu. I co ważne, z kursu możesz korzystać w dowolnym momencie, gdyż jest dostępny wprost z programu SKP®. Składa się z 15 modułów, podzielonych na niemal 200 lekcji dotyczących wybranego zagadnienia. Każdy moduł kończy się testem, który sprawdzi nabytą przez Ciebie wiedzę. Zwieńczeniem kursu jest test końcowy – to ostateczne sprawdzenie wiedzy Uczestnika. Pozytywny wynik uprawnia do pobrania ze strony internetowej imiennego Certyfikatu z obsługi programu SKP®.
 • FILMY – Chcesz szybko nauczyć się obsługi SKP®? Zobacz obszerną bazę filmów szkoleniowych. Wystarczy tylko podążać za krokami eksperta. Zobacz >   
 • AKTUALIZACJE I OSTATNIE ZMIANY – Zależy Ci, aby być zawsze na bieżąco ze zmianami w programie? Dzięki Systemowi Automatycznej Obsługi Użytkownicy SKP® automatycznie otrzymują każdą nową wersję programu zaraz po upublicznieniu. W SKP® pojawia się komunikat o dostępności automatycznej aktualizacji, która należy wykonać. Listę wszystkich zmian i nowości wprowadzonych w programie znajdziesz na dedykowanej stronie. Zobacz > 
 • PODRĘCZNIK SKP® – Szukasz informacji zebranych w jednym miejscu? Skorzystaj z elektronicznego podrecznika SKP® – to obszerna dokumentacja, której celem jest pomoc Użytkownikom najpierw przy poznawaniu programu, a później przy rozwiązywaniu napotkanych problemów. Zawiera on drobiazgowe objaśnienia wszystkich elementów programu, porady na temat użytkowania, itp. Jest też stale aktualizowany i wraz z nową wersją użytkownik otrzymuje nową podpowiedź ekranową. Poza tym sama budowa podpowiedzi ułatwia wyszukiwanie informacji i poruszanie się między powiązanymi zagadnieniami. Zachęcamy jednocześnie do podejmowania samodzielnych prób i testowania poszczególnych funkcji SKP®. Dołożyliśmy starań, aby konstrukcja programu była intuicyjna i pozwalała na jego opanowanie bez konieczności żmudnego studiowania dokumentacji. Zobacz > 
 • JAK ROZPOCZĄĆ PRACĘ W SKP® – Zainstalowałeś i uruchomiłeś nasz program? Czas na pierwsze prace, które dokładnie opisaliśmy, poczynając od założenia firmy w programie, poprzez omówienie kolejnych kroków specjalnego kreatora, dzięki któremu założenie firmy i określenie jej podstawowych parametrów jest dziecinnie proste. Zobacz > 
 • ABC UŻYTKOWNIKA – Jesteś początkującym Użytkownikiem SKP®? A może pragniesz uporządkować wiedzę? Skorzystaj z praktycznych informacji, rozwiąż problemy. Zobacz > 
 • O TWOIM PROGRAMIE – Chcesz szybko sprawdzić, gdzie na Twoim komputerze jest zainstalowane SKP®, oraz która wersje programu aktualnie posiadasz? Kliknięcie w tę opcję otworzy w programie specjalne okienko w zawierające wspomniane dane.
 • JAK KORZYSTAĆ Z POMOCY – ta opcja przekieruje Cię z programu bezpośrednio do tej porady.
 • STOSUJ POMOC KONTEKSTOWĄ – Poznajesz dopiero program i nie wiesz, do czego służą różne przyciski? Na początku pracy w SKP® polecamy włączyć opcję: Stosuj pomoc kontekstową. Kiedy na chwilę zatrzymamy kursor myszki na interesującym nas elemencie okna wyświetlają się „dymki” pełniące funkcje informacyjne i zawierające przydatne podpowiedzi. Część elementów o oczywistym znaczeniu nie ma takich opisów. „Dymki” są pomocne zwłaszcza przy pierwszym kontakcie z programem:
 • Zawierają zwięzły opis większości występujących na ekranie elementów,
 • Ułatwiają szybką orientację w programie, nie zastąpią jednak całkowicie informacji, jaką zawiera bardziej szczegółowa podpowiedź.

 

Gdy już poznamy program i „dymki” przeszkadzają nam w pracy możemy je wyłączyć. Jak zrezygnować z wyświetlania pomocy kontekstowej?

Wystarczy kliknąć przycisk menu głównego: „Pomoc”, następnie w wyświetlonym okienku kliknąć przycisk „WYŁĄCZ POMOC KONTEKSTOWĄ”:

 

UWAGA! Podpowiedź ekranowa dostępna jest w menu Pomoc, a także gdy wciśniemy klawisz F1.

 

 

W przypadku, gdy nie uzyskają Państwo potrzebnych informacji, lub nie rozwiążą nurtującego problemu można do nas zadzwonić:

tel. 76 854 79 58

lub napisać: skp@formsoft.pl

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00 i z chęcią odpowiemy na Państwa pytania.

 

Kontakt >

Udostępnij
Czy ten artykuł był pomocny?
00
Niniejsze materiały zawierają poglądy autorów i nie stanowią czynności doradztwa księgowego i podatkowego. Formsoft spółka z ograniczoną odpowiedzialnością nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podejmowanych na postawie informacji zawartych w materiałach publikowanych na naszej stronie. W tych kwestiach należy zasięgnąć informacji u doradcy podatkowego, w oddziale ZUS, bądź w Krajowej Informacji Podatkowej.
Powrót