Od ponad 25 lat dostarczamy na polski i zagraniczny rynek niezawodne rozwiązania informatyczne o najwyższej jakości, dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta.

W swojej pracy kierujemy się przede wszystkim oczekiwaniami odbiorców. Hołdując zasadzie, iż najlepszą reklamą jest zadowolony Klient, oferujemy solidne i profesjonalne oprogramowanie.

Dzięki współpracy i połączeniu sił możemy zaoferować naszym Klientom najwyższej jakości kompleksowe oprogramowanie następujących zakresach:

  • Wsparcie biznesu i pracy księgowych
  • Roczne rozliczenie podatkowe
  • Rozwój umysłu, edukacja i rozrywka

Poznaj naszą historię

1 Stycznia 1991

pojawialiśmy się na rynku IT.

Wrzesień 1994

pokazaliśmy światu nasz pierwszy większy system, program SKP® Formsoft. Wówczas jeszcze w wersji DOS. Obecnie to znany i ceniony system do obsługi księgowej małych i średnich firm oraz biur rachunkowych.

Marzec 2000

otworzyliśmy drugi oddział firmy. Od tego momentu prowadzimy biura w Legnicy oraz we Wrocławiu.

Styczeń 2001

program SKP® Formsoft debiutuje na rynku w wersji dla Windows.

Styczeń 2004

otrzymaliśmy tytuł „Solidna Firma” przyznawany w ogólnopolskim programie konsumenckim „Biała Lista”.

Luty 2004

w Gazecie Prawnej miał swoją premierę nasz program SAMozatrudnienie® przeznaczony dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

Luty 2004

otrzymaliśmy certyfikat ISO 9001 potwierdzający, że oprogramowanie tworzymy zgodnie z tą normą.

Czerwiec 2004

wprowadzamy na rynek serię jednomodułowych programów Pomocna Dłoń, przeznaczonych do fakturowania, obsługi magazynu, ewidencji środków trwałych, rozliczania delegacji itp.

Marzec 2006

stworzyliśmy produkt, uławiający prace biurowe, program STEMPEL® - system obsługi przesyłek. Markę tę przemianowaliśmy później na: SendSystem®.

Październik 2006

stworzyliśmy pierwsze programy edukacyjne do rozwoju pamięci, koncentracji i szybkiego czytania. Narodziła się seria Akademia Umysłu®.

Grudzień 2006

Krajowa Izba Gospodarcza przyznała nam Certyfikat Fair Play.

Styczeń 2008

program do rozliczeń rocznych PIT FORMAT po raz pierwszy na rynku. Został wtedy dołączony na płytach m.in. do Polska Times, PC Format, CHIP. Obecnie ma on dominującą pozycję na rynku oprogramowania do rozliczeń rocznych.

Czerwiec 2008

premiera kolejnych programów edukacyjno-rozrywkowych z serii Gry Świata: Perfekcyjne SUDOKU oraz Niezwykłe KAKURO.

Październik 2009

kolejna pasjonująca gra, a także serwis internetowy: Prawdziwy MAHJONG.

Grudzień 2010

rozbudowaliśmy serię Akademia Umysłu® o drugą część programów.

Lipiec 2011

czas rebrandingu marki Pomocna Dłoń. Od tej pory na rynku istnieje pod nową nazwą: Prowadź Firmę®.

Październik 2011

cieszyliśmy się ze zdobycia Nagrody Głównej w kategorii Multimedia w konkursie „Świat przyjazny dziecku” za programy z serii Akademia Umysłu®.

Grudzień 2011

rynku ukazał się pierwszy program edukacyjny dla dzieci z serii Akademia Umysłu® JUNIOR. W ciągu kolejnych miesięcy seria była sukcesywnie wzbogacana o kolejne części (Wiosna, Lato, Jesień, Zima).

Październik 2012

nasze programy ponownie zostały docenione przez Komitet Ochrony Praw Dziecka. Tym razem seria Akademia Umysłu® JUNIOR zdobyła wyróżnienie w kategorii Kultura-Multimedia.

Październik 2012

we współpracy z naukowcami z Uniwersytetu Jagiellońskiego, stworzyliśmy pierwszy multimedialny pakiet edukacyjny Akademia Umysłu® Uczeń EDU przeznaczony dla szkół podstawowych, placówek oświatowych, psychologów.

Wrzesień 2013

premiera pakietu edukacyjnego dla przedszkoli i szkół podstawowych: Akademia Umysłu® Junior EDU, stworzonego wspólnie z psychologami i pedagogami.

Listopad 2014

rejestracja firmy FORMSOFT sp. z o.o., która formalnie przejęła obsługę i sprzedaż programu do rozliczeń rocznych PIT FORMAT.

Wrzesień 2015

Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT oddaje w ręce FORMSOFT sp. z o.o. dystrybucję i opiekę posprzedażną swoich programów.

Październik 2015

spółka FORMSOFT rozpoczyna swoją działalność na rynku wydawniczym. Na rynek wychodzi pierwsza książka o tytule: "Na pomoc! Dziecko się nudzi".

Wrzesień 2017

Na rynku ukazuje się pakiet Akademia Umysłu® Senior EDU. To pierwsze w Polsce tak kompleksowe rozwiązanie do prowadzenia nowoczesnych treningów pamięci w instytucjach i organizacjach działających na rzecz seniorów.

Grudzień 2017

Premiera pakietu: Akademia Umysłu® Senior do samodzielnych ćwiczeń pamięci w domu lub w asyście trenera. Zawiera blisko 100 specjalnie zaprojektowanych multimedialnych gier logicznych oraz poradnik psychologów z planem treningowym.