Wpisz szukane pojęcie, a znajdziemy odpowiedź:

Korektor zapisów księgowych (Klucz serwisowy) – jak dokonywać zmian na zaksięgowanych dokumentach? Powrót

2021-04-08

Program gromadzi zapisy w części księgowej (Dziennik zapisów) i na ich podstawie buduje Księgę, rejestry i inne zestawienia. Na zaksięgowanych dokumentach możesz dokonywać tylko drobnych korekt polegających na zmianie dnia wpisu do Księgi, czy opisu zdarzenia gospodarczego czy typu VAT.

Jeżeli zgodnie z podstawowymi zasadami rachunkowości i wymaganiami ustawy o podatku dochodowym, dbasz o prawidłowość zapisów w całym programie (obroty Kont i kontrahentów), w sytuacji pomyłki musisz wykonać dalej idące poprawki. Taką czynnością jest wykonanie storna, czyli wprowadzenie dokumentu o tych samych parametrach, lecz z kwotą o przeciwnym znaku.

Używanie storna w księgowości umożliwia zachowanie czytelności zapisów na koncie. Jeśli jednak nie chcesz, aby wprowadzane poprawki były widoczne możesz „bezśladowo” edytować zaksięgowane dokumenty, a nawet całkowicie je usuwać. Wystarczy, że będziesz posiadać Korektor zapisów księgowych (Klucz serwisowy).

Przeczytaj, czym różni się zapis próbny od zaksięgowanego oraz jakie są możliwości jego poprawiania >

 

Udostępnij
Czy ten artykuł był pomocny?
00
Niniejsze materiały zawierają poglądy autorów i nie stanowią czynności doradztwa księgowego i podatkowego. Formsoft spółka z ograniczoną odpowiedzialnością nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podejmowanych na postawie informacji zawartych w materiałach publikowanych na naszej stronie. W tych kwestiach należy zasięgnąć informacji u doradcy podatkowego, w oddziale ZUS, bądź w Krajowej Informacji Podatkowej.
Powrót