Wpisz szukane pojęcie, a znajdziemy odpowiedź:

Klucz serwisowy – jak go aktywować Powrót

W calu aktywacji Klucza serwisowego należy przejść następujące kroki:

1. Zamykamy dane Firmy – przycisk: “Zamknij w górnym menu”. Następnie wybieramy: System > Klucz serwisowy.

2. W polu: “Klucz serwisowy” wpisujemy hasło specjalne dostarczone przez producenta. Przy czym wielkość liter (małe/duże) jest obojętna.

3. Poniżej wskazujemy lokalizację pliku aktywującego działanie Klucza serwisowego.

4. Po wciśnięciu “OK” pojawi się pytanie, czy aktywować Klucz serwisowy “na stałe” (tj. do odwołania). Czyli po wyjściu z programu i jego ponownym włączeniu cechy wynikające z Klucza (poprawianie, usuwanie) nadal są dostępne.

Przy wielu operatorach Klucz jest „stały” tylko dla tego Użytkownika, który go aktywował. Może on też wyłączyć „stałe” działanie Klucza w analogiczny sposób jak go aktywował.

Uwaga! Jeżeli nie wybierzemy stałej aktywacji Klucza wówczas otwartość programu na poprawki trwa tylko podczas jednej sesji. Po powtórnym uruchomieniu programu, chcąc dalej dokonywać zmian, należy ponownie aktywować Klucz. Takie działanie jest bardziej zalecane ponieważ dostęp do poprawek następuje tylko w efekcie całkowicie świadomego
działania osoby upoważnionej do dysponowania Kluczem i hasłem!

5. Po tych ustaleniach na ekranie pojawi się informacja: Klucz serwisowy aktywny.

6. Zamykamy okno i otwieramy Firmę. Przechodzimy do zakładki: Dziennik zapisów (lub Rejestry VAT), gdzie mamy teraz możliwość dokonywania zmian. Przycisk: “Pokaż” będzie miał teraz opis: “Edytuj”, pojawi się przycisk: “Skreśl”, a w Opcjach: “Usuń skreślone pozycje”.

7. Możliwa będzie także zmiana numeracji Kont w punkcie Plan Kont. W ten sposób można po pewnym okresie eksploatacji przebudować Plan Kont, dostosowując go do potrzeb firmy, zgodnie z nabytymi doświadczeniami.

Po więcej informacji zapraszamy do artykułu: Klucz serwisowy – dlaczego warto wykorzystywać go w codziennej pracy >

Powrót