Wpisz szukane pojęcie, a znajdziemy odpowiedź:

Jak korzystać z Wersji wielostanowiskowej? Powrót

2021-04-16

Jeżeli posiadasz już program SKP® w wersji dla Biur to zakupiony dodatek Wersja wielostanowiskowa doinstaluje się do programu, w którym do tej pory pracowałeś. Wystarczy, że po uruchomieniu programu zaakceptujesz zmiany w danych licencyjnych.

Na tym komputerze program SKP® będzie traktowany jako serwer. Upewnij się, że mają do niego dostęp wszystkie pozostałe komputery. Tu bowiem znajdować się będą foldery: DANE i SYSTEM, czyli wszystkie dane, na których będziesz pracować zarówno na serwerze, jak i stacjach roboczych.

Pamiętaj o tym, aby wszystkie pliki programu SKP® na serwerze były udostępnione z poziomu Windows, aby uniknąć problemów w komunikacji na poziomie serwer-stacja robocza.

Wejdź do programu i przy zamkniętej Firmie wybierz: System > Utwórz wersję instalacyjną i na dowolnym nośniku lub w dowolnym folderze na komputerze utwórz taką wersję instalacyjną, dzięki której zainstalujesz program na pozostałych komputerach.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej o instalacji programu kliknij poradę: Instalacja programu >

Następnie na kolejnym(ch) komputerze(ach) zainstaluj program jako: stacja robocza.

Po uruchomieniu każdej stacji roboczej powinien pojawić się komunikat o wskazaniu ścieżki do serwera. Wskaż plik skp.exe na serwerze.

Uwaga!

W przypadku gdy na stacji roboczej uruchomi się program zamiast okna do wskazania serwera – sprawdź, czy w miejscu zainstalowania programu nie znajduje się folder DANE i folder SYSTEM – jeśli tak, usuń je! Foldery te nie powinny się znajdować w miejscu zainstalowania programu na stacji roboczej, a tylko na serwerze.

Udostępnij
Czy ten artykuł był pomocny?
00
Niniejsze materiały zawierają poglądy autorów i nie stanowią czynności doradztwa księgowego i podatkowego. Formsoft spółka z ograniczoną odpowiedzialnością nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podejmowanych na postawie informacji zawartych w materiałach publikowanych na naszej stronie. W tych kwestiach należy zasięgnąć informacji u doradcy podatkowego, w oddziale ZUS, bądź w Krajowej Informacji Podatkowej.
Powrót