Wpisz szukane pojęcie, a znajdziemy odpowiedź:

Korektor zapisów księgowych (Klucz serwisowy): zmiana oznaczeń w Planie Kont – czy to możliwe? Powrót

2021-04-09

Tak! Posiadanie Korektor zapisów księgowych (Klucza serwisowego) pozwala na zmianę oznaczeń w Planie Kont.

Posiadając Korektor zapisów księgowych możesz zmienić:

  • nazwę konta, na którym są zaksięgowane dokumenty,
  • typ VAT, w przypadku kiedy był błędnie określony (np: zamiast trafić do nabyć, księgowanie zostało ujęte w sprzedaży),
  • ujmowanie w JPK_V (np: wcześniej nie było ono zaznaczone i tym samym księgowanie nie zostało ujęte w części deklaracyjnej pliku JPK_V7).

A co w sytuacji, kiedy nie posiadasz dodatku Korektor zapisów księgowych?

Nie możesz dokonywać zmian na Kontach, na których są zaksięgowane dokumenty. Aby wprowadzić zmiany musisz wycofać próbne zapisy lub wystornować je, gdy są już zaksięgowane. Zatem, gdy potrzebujesz zmienić oznaczenie konta (nazwę, typ VAT, ujęcie do JPK_V itp.), na którym są już zaksięgowane dokumenty, możesz tego dokonać właśnie dzięki aktywowaniu Korektora zapisów księgowych.

 

Udostępnij
Czy ten artykuł był pomocny?
00
Niniejsze materiały zawierają poglądy autorów i nie stanowią czynności doradztwa księgowego i podatkowego. Formsoft spółka z ograniczoną odpowiedzialnością nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podejmowanych na postawie informacji zawartych w materiałach publikowanych na naszej stronie. W tych kwestiach należy zasięgnąć informacji u doradcy podatkowego, w oddziale ZUS, bądź w Krajowej Informacji Podatkowej.
Powrót