Wpisz szukane pojęcie, a znajdziemy odpowiedź:

Jak korzystać z modułu: Przejazdy? Powrót

2021-04-16

Po zakupie modułu Przejazdy w programie, w Kartotekach pojawi się zakładka: Przejazdy.

Będziesz mógł prowadzić ewidencję i rejestrować przejazdy prywatnymi samochodami osobowymi rozliczanych kilometrówką. A także prowadzić ewidencję samochodów używanych wyłącznie do celów służbowych, dla których przysługuje prawo pełnego odliczenia VAT (100%).

W zależności od tego, którą ewidencję chcesz prowadzić wchodzisz do zakładki:

  • Kilometrówka bądź
  • Ewidencja do celów VAT.

W obu zakładkach możesz gromadzić dane dla dowolnej ilości pojazdów i za dowolny okres. Dzięki operacjom filtrowania i sumowania uzyskasz informacje o ilości przejechanych kilometrów, kosztach przejazdów.

W Opcjach dostępnych zarówno dla Kilometrówki, jak i Ewidencji przejazdów do celów VAT rejestrujesz pojazdy, masz dostęp do słowników celów oraz tras przejazdów. W Kilometrówce w Opcjach dostępne masz także stawki kilometrowe.

Uwaga!

Ewidencję przejazdów rozliczaną za pomocą kilometrówki możesz też wykorzystać dla maszyn, którym nie określa się przebiegu, ale czas pracy. Wówczas pod pojęciem przejazdu (dystansu) kryje się ilość godzin pracy, a stawkę za 1 kilometr traktuje się jako stawkę za 1 godzinę pracy. Ponieważ pole „ilości” przyjmuje tylko wartości całkowite, w przypadku gdy czas pracy rozliczasz dokładniej niż w pełnych godzinach musisz przyjąć inne jednostki np. minuty.

Udostępnij
Czy ten artykuł był pomocny?
00
Niniejsze materiały zawierają poglądy autorów i nie stanowią czynności doradztwa księgowego i podatkowego. Formsoft spółka z ograniczoną odpowiedzialnością nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podejmowanych na postawie informacji zawartych w materiałach publikowanych na naszej stronie. W tych kwestiach należy zasięgnąć informacji u doradcy podatkowego, w oddziale ZUS, bądź w Krajowej Informacji Podatkowej.
Powrót