Wpisz szukane pojęcie, a znajdziemy odpowiedź:

Jak korzystać z dodatku – Import plików JPK? Powrót

2021-04-16

Po zakupie dodatku Import plików JPK w zakładce: Księgi > Dekl. VAT/JPK_V7 > JPK_V7M(K) pojawi się opcja Import plików JPK.

Po wybraniu tej opcji zobaczysz okno do importu i scalania plików JPK. Celem połączenia plików JPK wybierz opcję: Dodaj > Dodaj grupę > Dodaj pliki. W obrębie jednej grupy możesz dodać wszystkie pliki JPK_V, które chcesz scalić.

Przed scaleniem plików możesz skorzystać również z opcji edycji. Aby edytować plik JPK_V, wybierz plik, a następnie korzystając z opcji: Pokaż > Pokaż sprzedaż/Pokaż zakupy dokonaj stosownych poprawek. W tym wierszu możesz dopisać operację, usunąć ją, bądź edytować przez np.: zaznaczenie odpowiedniego kodu GTU lub procedury.

Poprawnie scalone pliki trafią automatycznie do zakładki: System > JPK Wysyłka, gdzie będziesz mógł je podpisać i wysłać.

W tym miejscu dodatkowo będziesz mógł przekonwertować plik JPK_FA na JPK_V7.

Wszystkie wgrane w tym miejscu pliki możesz sprawdzić za pomocą funkcji: [Sprawdź].

Udostępnij
Czy ten artykuł był pomocny?
00
Niniejsze materiały zawierają poglądy autorów i nie stanowią czynności doradztwa księgowego i podatkowego. Formsoft spółka z ograniczoną odpowiedzialnością nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podejmowanych na postawie informacji zawartych w materiałach publikowanych na naszej stronie. W tych kwestiach należy zasięgnąć informacji u doradcy podatkowego, w oddziale ZUS, bądź w Krajowej Informacji Podatkowej.
Powrót