Wpisz szukane pojęcie, a znajdziemy odpowiedź:

Aktualizacja programu w trakcie roku Powrót

2021-07-15

Program SKP® najczęściej aktualizowany jest automatycznie już przy uruchomieniu programu. Dotyczy to wszystkich głównych wersji programu. Pojawia się wówczas komunikat, że pojawiła się nowsza wersja – pobierz ją i zaktualizuj program.

Jednak zdarzają się czasem sytuacje, kiedy pojawiają się podwersje programu udostępniane Użytkownikom na życzenie. Dowiedz się więcej na temat wersji programu >
W każdej chwili możesz pobrać taką najnowszą wersję z serwisu Moje Konto lub otrzymać ją e-mailem po kontakcie z BOK.

Bez względu na formę otrzymania pliku aktualizacyjnego SKP® sam proces aktualizacji programu przebiega identycznie.

KROK 1: Pobierz plik aktualizacyjny.

  • Jeżeli plik aktualizacyjny pobierasz z e-mail – kliknij link podany w wiadomości, zawierający aktualizację programu SKP®. Podany link możesz również skopiować i otworzyć w dowolnie wybranej przeglądarce.

Po kliknięciu w przycisk w serwisie Moje konto bądź w link w wiadomości – zostanie pobrany plik aktualizacyjny.

W zależności od domyślnej przeglądarki sam sposób pobierania pliku może się nieznacznie różnić. Zobacz jak ten proces przebiega w najpopularniejszych przeglądarkach- zobacz poradę >

KROK 2: Uruchom aktualizację

Po pobraniu pliku aktualizacyjnego wystarczy, że uruchomisz go na danym komputerze.

Uwaga! Jeżeli chcesz zaktualizować WERSJĘ SIECIOWĄ pamiętaj, aby cały proces został przeprowadzony na serwerze przy wyłączonym programie SKP® na wszystkich stacjach roboczych.

Po uruchomieniu instalatora zobaczysz okno, na którym możesz wybrać „Nowa instalacja” lub „Aktualizacja”.

Wybranie aktualizacji spowoduje przeszukiwanie dysków celem odnalezienia dotychczasowej wersji programu, aby następnie doinstalować do niej nową wersję.

Wybierz zatem tę opcję i przejdź [Dalej].

Program przeszuka dysk komputera, aby odszukać poprzednie wersje programu.

Możesz także kliknąć przycisk „Przerwij” i ręcznie wskazać lokalizację program, który chcesz zaktualizować.

Wybierz wtedy przycisk „Przeglądaj” i wskaż lokalizację programu.

Uwaga! Pamiętaj, aby upewnić się, że jest to dokładnie ta wersja, którą chcesz zaktualizować, a nie wersja wcześniejsza.

Po wskazaniu folderu kliknij OK. Pojawi się okno: “Gotowy do instalacji”. Zobaczysz na dole okna informację o miejscu zapisania programu, który zostanie zaktualizowany.

Jest to już ostatnie okienko i wciśnięcie [Instaluj] spowoduje wykonanie aktualizacji programu we wskazanej lokalizacji.

Po zaktualizowaniu programu, jeżeli parametry systemowe w programie są nieaktualne, pojawi się jeszcze okno dotyczące ich aktualizacji. Zachęcamy do kliknięcia „Tak” i zaktualizowania parametrów systemowych.

Ostatnie okno procesu aktualizacji będzie zawierało informację: “Instalacja zakończona”.

Kliknij przycisk: „Zamknij” i uruchom zaktualizowany program SKP®.

 

Udostępnij
Czy ten artykuł był pomocny?
00
Niniejsze materiały zawierają poglądy autorów i nie stanowią czynności doradztwa księgowego i podatkowego. Formsoft spółka z ograniczoną odpowiedzialnością nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podejmowanych na postawie informacji zawartych w materiałach publikowanych na naszej stronie. W tych kwestiach należy zasięgnąć informacji u doradcy podatkowego, w oddziale ZUS, bądź w Krajowej Informacji Podatkowej.
Powrót