Wpisz szukane pojęcie, a znajdziemy odpowiedź:

Plik JPK_VAT a program SKP® Powrót

2018-11-07

JPK_VAT a program SKP® – jak to zrobić? Poznaj komplet rozwiązań dla użytkowników programu SKP®, jak i dla korzystających z innych programów księgowych. Odnajdź siebie wśród prezentowanych wariantów.

Zagadnienie łączenia plików JPK w jeden, który można podpisać i przesłać elektronicznie, może być problematyczne w przypadku, gdy w przedsiębiorstwie używane są różne programy różnych producentów. Trzeba podkreślić, że obejmuje to kilka zagadnień:• utworzenie prawidłowego pliku JPK z weryfikacją formalną oraz z godnością z deklaracją VAT,
• podpisanie pliku podpisem kwalifikowanym,
• wysyłka podpisanego pliku w formie e-deklaracji i odbiór UPO (Urzędowe Potwierdzenie Odbioru),
• archiwowanie wysłanych plików JPK i potwierdzeń UPOjest zagadnieniem skomplikowanym i wymagającym doświadczenia ze strony producenta oprogramowania.

Oferowany przez nas program JPK LINK umożliwia prawidłowe wykonanie tych czynności. Po jego zakupie można obsługiwać pliki JPK utworzone w dowolnych programach dowolnych producentów.

Mamy tu 4 przypadki:
A) Firma, która nie korzysta z usług biura rachunkowego
B) Firma, która korzysta z usług biura rachunkowego, która także korzysta z programu SKP®.
C) Firma, która korzysta z usług biura rachunkowego, które korzysta z innego programu niż SKP®.
D) Biura rachunkowe – klient prowadzi PKPiR

Omówmy też przypadek, gdy Firma lub biuro rachunkowe nie są powiązane wyłącznie z programem SKP ®
E) Firma lub biuro rachunkowe z potrzebą łączenia plików JPK z różnych systemów, innych niż SKP®, i/lub prowadzona jest pełna księgowość

Zapraszamy do szczegółowego omówienia wspomnianych wyżej przypadków: Plik JPK_VAT a program SKP® >

Udostępnij
Czy ten artykuł był pomocny?
00
Niniejsze materiały zawierają poglądy autorów i nie stanowią czynności doradztwa księgowego i podatkowego. Formsoft spółka z ograniczoną odpowiedzialnością nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podejmowanych na postawie informacji zawartych w materiałach publikowanych na naszej stronie. W tych kwestiach należy zasięgnąć informacji u doradcy podatkowego, w oddziale ZUS, bądź w Krajowej Informacji Podatkowej.
Powrót