Wpisz szukane pojęcie, a znajdziemy odpowiedź:

Jak wysłać plik JPK podpisują go danymi autoryzującymi? Powrót

2020-08-12

Aby wysłać utworzony plik JPK danymi autoryzującymi korzystamy z funkcji: “Wyślij wybrany dokument JPK_VAT do Urzędu podpisując dochodem”.


Następnie pojawi się okno z danymi identyfikacyjnymi podatnika, dla którego wysyłany jest plik oraz polem do wpisania kwoty przychodu z zeznania rocznego złożonego za rok dwa lata wstecz w stosunku do roku wysyłki (w 2020 r. będzie to więc rok 2018). Po wpisaniu kwoty należy kliknąć na przycisk: “Wyślij JPK z danymi autoryzującymi”.

W tym kroku podpisana deklaracja jest wysyłana do Urzędu Skarbowego.

Po wysłaniu pliku na ekranie prezentowane są dwie informacje: data wysyłki oraz numer referencyjny.

Ostatnim krokiem jest pobranie prawidłowego UPO (brak informacji o błędach oraz o tym, że dokument jest w trakcie przetwarzania).

Po otrzymaniu UPO pojawi się informacja o prawidłowym zakończeniu wysyłki.

Udostępnij
Czy ten artykuł był pomocny?
00
Niniejsze materiały zawierają poglądy autorów i nie stanowią czynności doradztwa księgowego i podatkowego. Formsoft spółka z ograniczoną odpowiedzialnością nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podejmowanych na postawie informacji zawartych w materiałach publikowanych na naszej stronie. W tych kwestiach należy zasięgnąć informacji u doradcy podatkowego, w oddziale ZUS, bądź w Krajowej Informacji Podatkowej.
Powrót