Wpisz szukane pojęcie, a znajdziemy odpowiedź:

Bilans otwarcia Powrót

2022-03-14

Bilans otwarcia można przeprowadzić zarówno dla kontrahentów, jak i na własnym koncie zapłatowym.

Bilans otwarcia dla kontrahenta i Konta

Jeżeli chcemy wprowadzić informacje dotyczące roku ubiegłego np.: stan sald na niektórych Kontach, niektóre zobowiązania lub należności kontrahentów, możemy takie księgowania wykonać dla miesiąca 0. Jest on traktowany jako bilans otwarcia.

Bilans otwarcia Konta zapłatowego

Dla zachowania ciągłości stanu kasy, konta bankowego, itp. możemy wprowadzić kwotę, jaka była na Koncie zapłatowym na początku roku lub w innym miesiącu, od którego rozpoczynamy kontrolę zapłat w naszym systemie.

Kwoty dodatnie pojawią się w rubryce Wpłata, debet należy wprowadzić ze znakiem minus, wówczas pojawi się w rubryce Wypłata.

Bilans otwarcia Kont zapłatowych (kasa, bank, itp.) wprowadzamy w Kartoteki > Obroty kont > Konta zapłatowe > Opcje > Bilans otwarcia konta zapłatowego.

 

 

Udostępnij
Czy ten artykuł był pomocny?
00
Niniejsze materiały zawierają poglądy autorów i nie stanowią czynności doradztwa księgowego i podatkowego. Formsoft spółka z ograniczoną odpowiedzialnością nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podejmowanych na postawie informacji zawartych w materiałach publikowanych na naszej stronie. W tych kwestiach należy zasięgnąć informacji u doradcy podatkowego, w oddziale ZUS, bądź w Krajowej Informacji Podatkowej.
Powrót