Wpisz szukane pojęcie, a znajdziemy odpowiedź:

Problem przy uruchomieniu aktualizacji – komunikat: „System Windows ochronił ten komputer” Powrót

2021-10-12

Po uruchomieniu pliku instalatora skp_xx.exe może się zdarzyć, że zamiast uruchomienia instalatora pojawi się okno z ostrzeżeniem przed instalacją nierozpoznanej aplikacji, której uruchomienie jest niebezpieczne i może narazić Twój komputer.

Jest to reakcja programu antywirusowego – Windows Defender, stojącego na straży bezpieczeństwa systemu komputerowego, którego zadaniem jest ochrona komputera przed atakami ze strony złośliwego oprogramowania (np. szpiegującego).

Zdarzają się jednak sytuacje, w których Windows Defender zwyczajnie „przeszkadza”.

Ma to miejsce na przykład przy uruchamianiu pobranej aktualizacji programu SKP®.

Jeżeli otrzymałeś e-mail z adresu formsoft.pl i wyskoczył opisywany komunikat – wiedz, że otrzymałeś plik od zaufanego dostawcy oprogramowania i bez obaw możesz uruchomić aktualizację. Aby tego dokonać:

Krok 1: Kliknij „Więcej informacji”

Krok 2: Następnie kliknij przycisk: „Uruchom mimo to”

Udostępnij
Czy ten artykuł był pomocny?
02
Niniejsze materiały zawierają poglądy autorów i nie stanowią czynności doradztwa księgowego i podatkowego. Formsoft spółka z ograniczoną odpowiedzialnością nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podejmowanych na postawie informacji zawartych w materiałach publikowanych na naszej stronie. W tych kwestiach należy zasięgnąć informacji u doradcy podatkowego, w oddziale ZUS, bądź w Krajowej Informacji Podatkowej.
Powrót