Wpisz szukane pojęcie, a znajdziemy odpowiedź:

Brak możliwości wysyłki JPK podpisując ePuapem – problem nadal aktualny (02-03.2022) Powrót

2022-02-23

Informujemy o czasowym braku możliwości podpisu plików JPK utworzonych z programu SKP® profilem zaufanym. Pliki JPK_V7 tworzone w programie mają prawidłową strukturę, problem dotyczy strony ePUAP. Został on już zgłoszony Ministerstwu Finansów i czekamy na reakcję z ich strony.

Do tego czasu prosimy podpisywać pliki danymi autoryzującymi – kwotą przychodu, zgodnie z poniższą instrukcją: Jak wysłać plik JPK podpisują go danymi autoryzującymi?

Można również podpisać plik poprzez stronę Ministerstwa Finansów >

Po dodaniu pliku JPK (Uwaga! – bez rozszerzenia .upload) można wybrać opcję podpisania pliku JPK poprzez Profil zaufany. Jednakże w tym przypadku w programie SKP® brak będzie informacji o UPO dotyczącym takiej wysyłki.

Niniejsze materiały zawierają poglądy autorów i nie stanowią czynności doradztwa księgowego i podatkowego. Formsoft spółka z ograniczoną odpowiedzialnością nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podejmowanych na postawie informacji zawartych w materiałach publikowanych na naszej stronie. W tych kwestiach należy zasięgnąć informacji u doradcy podatkowego, w oddziale ZUS, bądź w Krajowej Informacji Podatkowej.
Powrót