Wpisz szukane pojęcie, a znajdziemy odpowiedź:

Jak ująć w KPiR wydatki na utrzymanie samochodu osobowego wprowadzonego oraz niewprowadzonego do ewidencji środków trwałych (odpowiednio 75 i 20%)? Powrót

2019-01-22

W przypadku wydatków na eksploatację zaliczanych do kosztów uzyskania przychodu w wysokości 20% księgowań dokonuje się na założone specjalne konto (Zakładka: Kartoteki > Plan kont ), które będzie miało wybrane powiązanie z innymi ewidencjami: „P – pojazdy prywatne – cele mieszane” oraz wskazaną kolumnę księgi „13 – Pozostałe wydatki”.

Natomiast w przypadku wydatków na eksploatację zaliczanych do kosztów uzyskania przychodu w wysokości 75% księgowań dokonuje na koncie, które będzie miało wybrane powiązanie z innymi ewidencjami: „V – Pojazdy firmowe – cele mieszane”.

Szczegółowe informacje wraz ze zrzutami z programu znajdziesz w artykule: Samochód firmowy lub prywatny (cele mieszane) vatowca.

 

Udostępnij
Czy ten artykuł był pomocny?
00
Niniejsze materiały zawierają poglądy autorów i nie stanowią czynności doradztwa księgowego i podatkowego. Formsoft spółka z ograniczoną odpowiedzialnością nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podejmowanych na postawie informacji zawartych w materiałach publikowanych na naszej stronie. W tych kwestiach należy zasięgnąć informacji u doradcy podatkowego, w oddziale ZUS, bądź w Krajowej Informacji Podatkowej.
Powrót