Wpisz szukane pojęcie, a znajdziemy odpowiedź:

Do czego służą testy kontrolne? Powrót

2020-09-08

Testy kontrolne oraz reindeksacja służą do naprawy danych w programie.

Użycie tych funkcji polega na usunięciu plików indeksowych oraz odświeżeniu indeksów w samych plikach z danymi. Funkcje te są przydatne w sytuacji, gdy w programie wyświetlają się obce komunikaty najczęściej związane z uszkodzeniem lub blokowaniem konkretnych plików.

W celu wykonania testów kontrolnych bądź reindeksacji, proszę wejść przy otwartej firmie do zakładki: System > Testy kontrolne, a następnie “Reindeksacja” bądź “Test danych firmy”.

Poniżej znajdują się zrzuty z ekranu z poszczególnymi krokami wykonania reindeksacji oraz testów danych firmy.

W przypadku wyboru opcji: “Reindeksacja”, w programie pojawi się poniższy komunikat, po którego zatwierdzeniu należy ponownie uruchomić firmę:

W przypadku wyboru opcji: “Test danych firmy”, zalecamy zaznaczenie okna: “Po zakończeniu testów wykonaj reindeksację”, a następnie klikamy przycisk: “Testuj”:

Program w międzyczasie sprawdzi poszczególne działy plików z programu SKP®. Może to zająć chwilę czasu w szczególności, gdy mamy wprowadzoną dużą ilość danych.

Po zakończonych testach, w tabeli poprawności danych pojawią się wyniki testów, które zatwierdzamy przyciskiem: “Gotowe”.

Jeżeli wszystkie pliki są prawidłowe, w każdym polu będzie adnotacja “OK”, natomiast w przypadku uszkodzenia plików pojawi się informacja: “naprawiono” bądź “nie naprawiono”.

Po wykonaniu danych kroków, mogą Państwo dodatkowo uruchomić program jako administrator (klikając prawym przyciskiem myszy na ikonę: SKP > Uruchom jako Administrator).

Jeżeli testy wykażą błędy nienaprawione, wówczas prosimy o kontakt z BOK, celem znalezienia przyczyny takiej sytuacji i ewentualnej naprawy danych przez dział techniczny.

Udostępnij
Czy ten artykuł był pomocny?
00
Niniejsze materiały zawierają poglądy autorów i nie stanowią czynności doradztwa księgowego i podatkowego. Formsoft spółka z ograniczoną odpowiedzialnością nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podejmowanych na postawie informacji zawartych w materiałach publikowanych na naszej stronie. W tych kwestiach należy zasięgnąć informacji u doradcy podatkowego, w oddziale ZUS, bądź w Krajowej Informacji Podatkowej.
Powrót