Wpisz szukane pojęcie, a znajdziemy odpowiedź:

Jak rozliczyć zapłatę za fakturę od kontrahenta? Powrót

2020-08-04

Aby rozliczyć zapłatę za fakturę od kontrahenta, proszę wejść do zakładki: Kartoteki > Obroty kontrahenta. W otwartym oknie wskazujemy danego kontrahenta, a następnie wybieramy przycisk: Kartoteka > Rozlicz.

Otworzy się wówczas okno: „Rozliczenia„, w którym podajemy kwotę zapłaty, datę oraz wskazujemy wcześniej założone konto zapłatowe.

Zwracamy uwagę, iż w przypadku, gdy dokument został wprowadzony w próbnym zapisie dostępna będzie tylko jedna pozycja rozliczenia, natomiast gdy zostanie już zaksięgowana na stałe (Księguj) w oknie rozliczenia dostępnych będzie 3 pozycje rozliczeń, kolejne dodajemy poprzez przycisk „+„.

Udostępnij
Czy ten artykuł był pomocny?
00
Niniejsze materiały zawierają poglądy autorów i nie stanowią czynności doradztwa księgowego i podatkowego. Formsoft spółka z ograniczoną odpowiedzialnością nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podejmowanych na postawie informacji zawartych w materiałach publikowanych na naszej stronie. W tych kwestiach należy zasięgnąć informacji u doradcy podatkowego, w oddziale ZUS, bądź w Krajowej Informacji Podatkowej.
Powrót