Wpisz szukane pojęcie, a znajdziemy odpowiedź:

Jak zaksięgować jednocześnie zakup towaru i koszty jego transportu? Powrót

2020-10-02

W programie istnieje możliwość rozksięgowania dokumentu na dwie kolumny księgi. W tym celu należy wejść do zakładki: Kartoteki > Plan kont > Dodaj lub Edytuj, a następnie zaznaczyć opcję: „Stosuj dwie kolumny Księgi”.

Księgując dokument w powiązaniu z tak skonfigurowanym kontem pojawi się zakładka umożliwiająca wprowadzenie dwóch kwot:

Księgowanie dokumentu na dwie kolumny księgi jest możliwy w momencie, gdy jest się ‘VAT-owcem’, w przeciwnym wypadku, dokument należy wprowadzać dwoma oddzielnymi wpisami.
Księgowanie na dwie kolumny księgi wymagają bowiem określonego typu VAT. Nie może być wybrany typ VAT: bez powiazań z ewidencją VAT!
Pomimo osobnego ujęcia tego dokumentu w księdze podatkowej, w ewidencji VAT zostanie wykazany jako łączna wartość jednym wpisem.

Udostępnij
Czy ten artykuł był pomocny?
00
Niniejsze materiały zawierają poglądy autorów i nie stanowią czynności doradztwa księgowego i podatkowego. Formsoft spółka z ograniczoną odpowiedzialnością nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podejmowanych na postawie informacji zawartych w materiałach publikowanych na naszej stronie. W tych kwestiach należy zasięgnąć informacji u doradcy podatkowego, w oddziale ZUS, bądź w Krajowej Informacji Podatkowej.
Powrót