Wpisz szukane pojęcie, a znajdziemy odpowiedź:

Jak zaksięgować fakturę dotyczącą wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów, aby w pliku JPK była ona oznaczona symbolem TT_D? Powrót

2020-09-29

Symbol TT_D oznacza dostawę towarów poza terytorium kraju dokonaną przez drugiego w kolejności podatnika VAT w ramach transakcji trójstronnej w procedurze uproszczonej.

Aby zaksięgować dokument, należy przejść w zakładki: Księgi > Księgowanie > Dodaj. Wówczas pojawi się okno księgowania: „NOWY Dokument„.

W następnym kroku, w rubryce: „Konto” należy wybrać: „WD dost. tow.poza ter. kraju” (czyli konto dotyczące Wewnątrzwspólnotowej Dostawy Towarów) i uzupełnić dane dotyczące: kontrahenta, kwoty, daty oraz numeru dokumentu.

W zakładce: „Wartość” w dolnej rubryce: „Transakcja trójstronna” należy wybrać: „drugi„.

Wówczas zakładce: „Dane do JPK„, w sekcji: „PROCEDURY” automatycznie zostanie przypisana procedura: “TT_D Dostawa towarów poza terytorium kraju„.

Po uzupełnieniu niezbędnych danych należy kliknąć: “OK”- wówczas dokument zostanie zapisany w zakładce: „Księgowanie„.

Udostępnij
Czy ten artykuł był pomocny?
00
Niniejsze materiały zawierają poglądy autorów i nie stanowią czynności doradztwa księgowego i podatkowego. Formsoft spółka z ograniczoną odpowiedzialnością nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podejmowanych na postawie informacji zawartych w materiałach publikowanych na naszej stronie. W tych kwestiach należy zasięgnąć informacji u doradcy podatkowego, w oddziale ZUS, bądź w Krajowej Informacji Podatkowej.
Powrót