Wpisz szukane pojęcie, a znajdziemy odpowiedź:

Co to jest dodatek – Import plików JPK? Powrót

2021-04-16

Import plików JPK – to dodatek do programu SKP® umożliwiający łączenie utworzonego w programie SKP® pliku JPK_V7M lub JPK_V7K oraz JPK_VAT (3) z takim samym plikiem pochodzącym z innego programu, a zawierającym np. sprzedaż danego miesiąca. Warunkiem jest to, by importowany plik był zgodny ze schematem Ministerstwa Finansów w zakresie Jednolitych Plików Kontrolnych.

Opcja szczególnie przydatna w przypadku:

  • biur rachunkowych, które do tej pory księgowały sprzedaż klienta fakturującego w innym systemie, jednym wpisem na podstawie otrzymanego rejestru VAT lub
  • firm posiadających oddziały, w których każda jednostka wystawia faktury sprzedażowe i tworzy osobne rejestry VAT, natomiast deklaracja VAT sporządzona jest jedna łącznie dla całej firmy.

Pliki z różnych programów są poddawane kontroli i scalane w jeden JPK_V7M lub JPK_V7K, który następnie wystarczy tylko podpisać i wysłać elektronicznie.

Co więcej?

  • dzięki funkcji FA > VAT można w prosty i łatwy sposób zmienić plik JPK_FA na JPK_V7M, JPK_V7K lub JPK_VAT (3)
  • weryfikacja plików względem poprawności logicznej związanej ze strukturą pliku JPK_V7M, JPK_V7K oraz kontrola zawartości pliku jako listy dokumentów sprzedaży i zakupów.

Uwaga!

Dodatek został rozszerzony o dodatkową funkcję importu: możliwość zaciągnięcia z pliku w formacie JPK_V, JPK_FA i JPK_PKPiR dokumentów do zakładki: Księgowanie.

Zobacz poradę: Funkcja importu dokumentów z plików JPK do SKP® >

Jak zamówić dodatek Import plików?
  • Nowi Klienci – wraz z zamówieniem na program SKP®. Koszt dodatku zależy od wersji: SKP® Firma (198 zł netto) lub Biuro (374 zł netto). Pamiętaj, że korzystając z promocji, jakie oferujemy na start, dodatek może być znacznie tańszy! Zobacz wszystkie promocje>
  • Obecni Klienci – zamówienie możesz złożyć bezpośrednio z programu, zakładka: Moje Konto > Zamówienie lub logując się do serwisu Moje Konto>
Udostępnij
Czy ten artykuł był pomocny?
00
Niniejsze materiały zawierają poglądy autorów i nie stanowią czynności doradztwa księgowego i podatkowego. Formsoft spółka z ograniczoną odpowiedzialnością nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podejmowanych na postawie informacji zawartych w materiałach publikowanych na naszej stronie. W tych kwestiach należy zasięgnąć informacji u doradcy podatkowego, w oddziale ZUS, bądź w Krajowej Informacji Podatkowej.
Powrót