Wpisz szukane pojęcie, a znajdziemy odpowiedź:

Co to jest dodatek – Import plików JPK? Powrót

Dodatkowo płatny dodatek do programu SKP® umożliwiający łączenie utworzonego w programie SKP® pliku JPK_V7M lub JPK_V7K oraz JPK_VAT (3) z takim samym plikiem pochodzącym z innego programu, a zawierającym np. sprzedaż danego miesiąca. Warunkiem jest to, by importowany plik był zgodny ze schematem Ministerstwa Finansów w zakresie Jednolitych Plików Kontrolnych.

Opcja szczególnie przydatna w przypadku:

  • biur rachunkowych, które do tej pory księgowały sprzedaż klienta fakturującego w innym systemie, jednym wpisem na podstawie otrzymanego rejestru VAT lub
  • firm posiadających oddziały, w których każda jednostka wystawia faktury sprzedażowe i tworzy osobne rejestry VAT, natomiast deklaracja VAT sporządzona jest jedna łącznie dla całej firmy.

Pliki z różnych programów są poddawane kontroli i scalane w jeden JPK_V7M lub JPK_V7K, który następnie wystarczy tylko podpisać i wysłać elektronicznie.

Co więcej?

  • dzięki funkcji FA > VAT można w prosty i łatwy sposób zmienić plik JPK_FA na JPK_V7M, JPK_V7K lub JPK_VAT (3)
  • weryfikacja plików względem poprawności logicznej związanej ze strukturą pliku JPK_V7M, JPK_V7K oraz kontrola zawartości pliku jako listy dokumentów sprzedaży i zakupów
Powrót