Wpisz szukane pojęcie, a znajdziemy odpowiedź:

Jak rozliczyć delegację, która częściowo odbywa się w kraju, a następnie za granicą? Powrót

2020-10-02

W celu rozliczenia delegacji, która częściowo odbywa się w kraju, a następnie za granicą, proszę wejść do zakładki: Kartoteki > Delegacje zagraniczne > Dodaj/Edytuj.

W otwartym oknie po kolei uzupełniamy poszczególne zakładki i wprowadzamy wszystkie potrzebne wartości dotyczące polecenia delegacji.

W pierwszej zakładce” “Ogólne” – bardzo istotne jest wprowadzenie części krajowej oraz zagranicznej dojazdu.

W kolejnych zakładkach mogą Państwo uzupełnić: dojazdy, noclegi oraz inne wydatki, jeżeli te występowały.

W drugiej zakładce – „Przejazdy” można rozdzielić dojazdy oraz część zagraniczną delegacji od krajowej lub wprowadzić ryczałt za dojazdy miejscowe w kraju lub za granicą.
Wszystkie wartości danej delegacji zatwierdzamy w otwartym oknie przyciskiem: “OK”.

Uwaga! Może wystąpić również inna sytuacja dot. delegacji, która częściowo odbywa się w kraju a częściowo za granicą, przy czym każdy rodzaj delegacji ma różne rodzaje wyżywienia. Należy wtedy wprowadzić dwie oddzielne delegacje. W tym przypadku, zgodnie z powyższymi wskazówkami wprowadzamy odrębną delegację krajową, zaznaczając w edycji delegacji, w karcie: “inne wydatki” rodzaj wyżywienia. Tę samą procedurę stosujemy wprowadzając oddzielnie delegację zagraniczną.

Więcej wskazówek odnośnie wprowadzania wyżywienia w przypadku delegacji krajowej/zagranicznej, znajdą Państwo w artykule: Jak w rozliczeniu delegacji zaznaczyć, że pracownikowi zostało zapewnione wyżywienie w postaci śniadania? >

 

Udostępnij
Czy ten artykuł był pomocny?
00
Niniejsze materiały zawierają poglądy autorów i nie stanowią czynności doradztwa księgowego i podatkowego. Formsoft spółka z ograniczoną odpowiedzialnością nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podejmowanych na postawie informacji zawartych w materiałach publikowanych na naszej stronie. W tych kwestiach należy zasięgnąć informacji u doradcy podatkowego, w oddziale ZUS, bądź w Krajowej Informacji Podatkowej.
Powrót