Wpisz szukane pojęcie, a znajdziemy odpowiedź:

Storno – jak usunąć błędnie zaksięgowany dokument? Powrót

2022-03-09

Dochodzi czasem do sytuacji, że zaksięgujesz dokument i zauważysz później, iż posiadał błędy. Możesz taki dokument usunąć z programu za pomocą storna.

Storno to zapis anulujący błędną operację księgową. Dostępne jest ono w: Dziennik zapisów > Opcje >Storno.

Jeżeli zajdzie konieczność przeprowadzenia storna dla danego dokumentu, wybierz błędny dokument w Dzienniku zapisów, następnie wejdź w: Opcje > Storno. Pojawi się pytanie:

Określ, czy dany dokument chcesz wystronować z Księgi lub ewidencji VAT.

Po kliknięciu [OK] dokument stornujący trafia do Księgowania.


Po zapisaniu lub zaksięgowaniu zobaczysz go w Dzienniku zapisów – zarówno ten pierwszy błędny, jak i drugi stornujący – który z kwotą minusową „zeruje” błędny dokument.

Korektor zapisów księgowych – bezśladowy “usuwacz” błędnych zapisów

Inną możliwością usunięcia błędnego dokumentu, który jest już zaksięgowany jest użycie Korektora zapisów księgowych. Jest to specjalny, płatny dodatek do programu. O jego możliwościach możesz przeczytać w poradzie >

 

 

Udostępnij
Czy ten artykuł był pomocny?
00
Niniejsze materiały zawierają poglądy autorów i nie stanowią czynności doradztwa księgowego i podatkowego. Formsoft spółka z ograniczoną odpowiedzialnością nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podejmowanych na postawie informacji zawartych w materiałach publikowanych na naszej stronie. W tych kwestiach należy zasięgnąć informacji u doradcy podatkowego, w oddziale ZUS, bądź w Krajowej Informacji Podatkowej.
Powrót