Wpisz szukane pojęcie, a znajdziemy odpowiedź:

Co oznacza w Planie Kont brak kropki w kolumnie VAT-7? Powrót

2020-08-03

W przypadku Planu Kont, brak kropki w kolumnie VAT-7 oznacza iż dokumenty zaksięgowane na dane konto nie będą ujmowane w deklaracji VAT-7 bądź VAT-7K (zgodnie z przykładem drugiego konta, uwzględnionego na zrzucie poniżej).

Jeżeli jednak dokumenty przypisane do danego konta mają być ujęte w deklaracjach VAT-7/7K, to w edycji danego konta należy zaznaczyć okienko “Ujmować w deklaracjach VAT” a w rubryce obok wybrać właściwe oznaczenie, przypisane dla konkretnej pozycji na deklaracji VAT.

Więcej informacji na temat właściwego ujęcia danego dokumentu w deklaracji VAT znajdą Państwo w naszym odrębnym artykule: Jak wykazać transakcje, aby trafiły do odpowiednich pól na deklaracji VAT-7?

Udostępnij
Czy ten artykuł był pomocny?
00
Niniejsze materiały zawierają poglądy autorów i nie stanowią czynności doradztwa księgowego i podatkowego. Formsoft spółka z ograniczoną odpowiedzialnością nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podejmowanych na postawie informacji zawartych w materiałach publikowanych na naszej stronie. W tych kwestiach należy zasięgnąć informacji u doradcy podatkowego, w oddziale ZUS, bądź w Krajowej Informacji Podatkowej.
Powrót