Wpisz szukane pojęcie, a znajdziemy odpowiedź:

Jakim oznaczeniem powinna być opatrzone księgowanie wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów dokonane przez drugiego w kolejności podatnika VAT? Powrót

2020-09-30

W przypadku księgowania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów dokonanego przez drugiego w kolejności podatnika VAT, należy zaksięgować dokument na konto z oznaczeniem: “Ujmować w deklaracji VAT jako N- wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów”. W tym celu należy wejść do zakładki: Księgi > Księgowanie > Dodaj. Wówczas pojawi się okno księgowania nowego dokumentu.

W następnym kroku w rubryce: „Konto” należy wybrać: “WN  WEWN. NABYCIE TOWARU” i uzupełnić wszelkie dane dotyczące: kontrahenta, numeru dokumentu oraz dat. W zakładce wartość należy uzupełnić kwoty operacji, a w dolnej rubryce – “Transakcja trójstronna” należy wybrać: “drugi”.

Wówczas w zakładce: „Dane do JPK” automatycznie zostanie zaznaczona procedura: „TT_WNT Wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów„.

Po uzupełnieniu niezbędnych danych należy kliknąć: “OK”- wówczas dokument zostanie zapisany w zakładce: „Księgowanie”.

Udostępnij
Czy ten artykuł był pomocny?
00
Niniejsze materiały zawierają poglądy autorów i nie stanowią czynności doradztwa księgowego i podatkowego. Formsoft spółka z ograniczoną odpowiedzialnością nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podejmowanych na postawie informacji zawartych w materiałach publikowanych na naszej stronie. W tych kwestiach należy zasięgnąć informacji u doradcy podatkowego, w oddziale ZUS, bądź w Krajowej Informacji Podatkowej.
Powrót