Wpisz szukane pojęcie, a znajdziemy odpowiedź:

Faktury zaliczkowe i końcowe – jak księgować? Powrót

2020-08-06

Faktury zaliczkowe księgujemy poprzez zakładkę: Księgi> Księgowanie > Dodaj na wybrane konto sprzedażowe i w rubryce dzień wpisu do księgi podajemy: “0”. Kwotę netto zaliczki wprowadzamy w odpowiedniej stawce VAT.

Podobnie postępujemy fakturą końcową – dokument ten księgujemy podobnie jak wyżej, nie określając “dnia wpisu do księgi” , a wskazując typ VAT, wpisujemy kwoty jakie zostały do rozliczenia z niej wynikające.

Pozostaje nam jeszcze zaksięgować całość zamówienia do książki przychodów, więc w tym księgowaniu wskazujemy już właściwy dzień wpisu do księgi, za to w rubryce: Typ “VAT” zaznaczamy “bez powiązań z ewidencją VAT”.

Więcej informacji na temat księgowania bądź wystawiania faktury zaliczkowej znajdą Państwo w poradzie: Faktura Zaliczkowa >

Udostępnij
Czy ten artykuł był pomocny?
00
Niniejsze materiały zawierają poglądy autorów i nie stanowią czynności doradztwa księgowego i podatkowego. Formsoft spółka z ograniczoną odpowiedzialnością nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podejmowanych na postawie informacji zawartych w materiałach publikowanych na naszej stronie. W tych kwestiach należy zasięgnąć informacji u doradcy podatkowego, w oddziale ZUS, bądź w Krajowej Informacji Podatkowej.
Powrót