Wpisz szukane pojęcie, a znajdziemy odpowiedź:

Jak przejść z programu SAM® na program SKP® ? Powrót

2021-04-29

Użytkownicy posługujący się programem SAM® mają możliwość bezkolizyjnego przejścia na program SKP®, pozostawiając przy tym wszystkie zgromadzone dotąd dane: księgowe, ZUS-owe oraz inne dostępne w programie SAM®.

Aby zainstalować SKP® w miejscu programu SAM® wykonaj następujące kroki:

  1. Sprawdź, gdzie masz zainstalowany dotychczas posiadany program SAM®. W tym celu uruchom program SAM®. W menu: Pomoc > O programie odszukaj informację: „Program jest zainstalowany w:” i opis lokalizacji, np.: C:\Programy Firmy FORMAT\Samozatrudnienie. Zanotuj tę lokalizację i zamknij program SAM®.
  2. Po zamówieniu SKP® otrzymasz maila z instalatorem programu. W treści znajdziesz link, kliknij go i wykonaj instalację.
  3. Na ekranie powitalnym instalatora wybierz pozycję: NOWA instalacja, po czym naciśnij przycisk [Dalej], a w następnym oknie przycisk [Przeglądaj].
  4. Ukaże się okno „Wybór folderu docelowego”. Odnajdź folder, w którym zainstalowany jest dotychczas używany program SAM®. Ten sam, który zanotowałeś w pkt 1. Klikając [OK] zatwierdź wybór.
  5. Instalator wyświetli komunikat, że wybrany folder jest zajęty przez inny program. Ponieważ wiesz, że jest to Twój program SAM® zaakceptuj to klikając przycisk [Kontynuuj].
  6. Kliknij przycisk [Dalej], który uruchomi instalację.

Uwaga! Rozpoczynając użytkowanie programu SKP®, nie uruchamiaj już programu SAM®. Zachowaj go tylko do celów archiwalnych.

Udostępnij
Czy ten artykuł był pomocny?
00
Niniejsze materiały zawierają poglądy autorów i nie stanowią czynności doradztwa księgowego i podatkowego. Formsoft spółka z ograniczoną odpowiedzialnością nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podejmowanych na postawie informacji zawartych w materiałach publikowanych na naszej stronie. W tych kwestiach należy zasięgnąć informacji u doradcy podatkowego, w oddziale ZUS, bądź w Krajowej Informacji Podatkowej.
Powrót