Wpisz szukane pojęcie, a znajdziemy odpowiedź:

Jak przenieść licencję programu SKP® – Super Księga Podatkowa na nowego Użytkownika? Powrót

2021-04-29

Jeżeli posiadasz program SKP® – Super Księga Podatkowa i zmieniłeś profil działalności, zlikwidowałeś działalność lub przekształciłeś się w spółkę, a co się z tym wiąże zmieniłeś numer NIP swojej firmy niezbędne jest przeniesienie danych licencyjnych do programu.

Po zakupie takiego przeniesienia do danych licencyjnych wprowadzane są nowe dane Firmy, wraz z nowym numerem NIP.

Musisz zachować dotychczasowy program SKP® – Super Księga Podatkowa i przygotować nowy, pusty program do prowadzenia nowej działalności.

Możesz tego dokonać na dwa sposoby:

  • na bazie obecnego programu lub
  • tworząc nowy program.

Bazujesz na dotychczasowym programie

Jeżeli nadal współpracujesz z dotychczasowymi kontrahentami, posiadasz tych samych pracowników – jednym słowem chcesz posiadać w programie dotychczasowe dane (i usunąć jedynie dane księgowe) wystarczy, że wejdziesz do programu, zakładka: System > Utwórz wersję instalacyjną i utworzysz instalator programu. Następnie wykonaj: System > Kopie rezerwowe > Archiwizacja danych i przygotuj archiwizację likwidowanej Firmy.

Zobacz, jak archiwizować dane >>

Gdy już będziesz posiadał instalator i archiwizację – uruchom instalator, zainstaluj program w nowej lokalizacji i wgraj do niego archiwizację zlikwidowanej Firmy.

Zobacz, jak odtworzyć zarchiwizowane dane >>

Po wejściu do tej Firmy wykonaj: System > Zerowanie i usuń wszystkie dane księgowe.

Uwaga! Jeżeli posiadasz wersję dla Biur i chcesz zachować wszystkie dane księgowe dotychczas prowadzonych Firm – nie wykonuj zerowania. Będziesz mógł dalej prowadzić rachunkowość swoich Klientów.

Gdy będziesz mieć przygotowany program do pracy dla nowej Firmy – uruchom go, a pojawi się komunikat o Zmianie danych licencyjnych. Zaakceptuj te zmiany, a podmieniony zostanie plik licencyjny a program będzie dedykowany już nowej Firmie.

Rozpoczynasz zupełnie nową działalność

Jeżeli rozpoczynasz nową działalność i nie potrzebujesz danych ze “starej” Firmy zainstaluj program od nowa. Wystarczy, że w wejdziesz do programu, do zakładki: System > Utwórz wersję instalacyjną, następnie utworzysz instalator programu i wykonasz instalację programu w nowej lokalizacji.

Po uruchomieniu programu pojawi się komunikat o Zmianie danych licencyjnych. Zaakceptuj te zmiany, a podmieniony zostanie plik licencyjny i program będzie już dedykowany dla nowej Firmy.

Udostępnij
Czy ten artykuł był pomocny?
00
Niniejsze materiały zawierają poglądy autorów i nie stanowią czynności doradztwa księgowego i podatkowego. Formsoft spółka z ograniczoną odpowiedzialnością nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podejmowanych na postawie informacji zawartych w materiałach publikowanych na naszej stronie. W tych kwestiach należy zasięgnąć informacji u doradcy podatkowego, w oddziale ZUS, bądź w Krajowej Informacji Podatkowej.
Powrót