Wpisz szukane pojęcie, a znajdziemy odpowiedź:

Do czego służy oznaczenie “Ujmować w strukturze sprzedaży”? Powrót

2020-08-03

Podczas tworzenia lub edycji konta w zakładce: Kartoteki > Plan Kont > Dodaj/Edytuj mogą Państwo zauważyć rubrykę z adnotacją: “Ujmować w strukturze sprzedaży dla sprzedaży bezrachunkowej”. Opcja ta przeznaczona jest dla detalistów nie stosujących kas fiskalnych, którzy rozliczają podatek należny ze sprzedaży wg struktury zakupów. W przypadku tej rubryki, gdy zaznaczymy opcję “Ujmować w strukturze sprzedaży dla sprzedaży bezrachunkowej” jako “sprzedaż” to w przypadku transakcji bezrachunkowej dokumenty z danego konta będą traktowane jako dostawa (sprzedaż), natomiast przy zaznaczeniu opcji “jako zakupy” dokument w obliczeniach będzie traktowany jako nabycia (zakup).

UWAGA! Nie jest to opcja dla stosujących sprzedaż mieszaną! Może to powodować podwojenie wartości, wykazywanych na deklaracji VAT. Jeżeli nie prowadzą Państwo sprzedaży bezrachunkowej, prosimy nie zaznaczać tych opcji.

Udostępnij
Czy ten artykuł był pomocny?
00
Niniejsze materiały zawierają poglądy autorów i nie stanowią czynności doradztwa księgowego i podatkowego. Formsoft spółka z ograniczoną odpowiedzialnością nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podejmowanych na postawie informacji zawartych w materiałach publikowanych na naszej stronie. W tych kwestiach należy zasięgnąć informacji u doradcy podatkowego, w oddziale ZUS, bądź w Krajowej Informacji Podatkowej.
Powrót