Program księgowy KPiR dla biura rachunkowego

Korzystając z podstawowej wersji programu SKP® możesz rozszerzyć jego funkcjonalność o specjalnie przygotowane dodatki.

Dodatki możesz zamówić w dowolnym momencie: wraz z pierwszym zamówieniem Twojego programu SKP® ( za wyjątkiem dodatku: Deklaracje roczne ) bądź w ramach Opieki Serwisowej w serwisie Moje Konto SKP®.

Zobacz poniżej jakie praktyczne rozwiązania przygotowaliśmy dla Twojego biura:

Program księgowy KPiR, wygodne fakturowanie, obliczanie składek ZUS, przelewy, księgowość w chmurze, import JPK

Niezwykle przydatny dla biur rachunkowych. Uprawnia do niezależnej instalacji programu SKP® Biuro na wszystkich komputerach należących i użytkowanych przez nabywcę programu, połączonych lub niepołączonych z siecią.

Niezbędny w pracy korektor umożliwiający dokonywanie zmian, poprawek i usuwanie zapisów księgowych oraz innych modyfikacji danych, np. usunięcie konta lub odblokowanie programu, gdy użytkownik zapomni hasła dostępu.

Dodatek dla użytkowników SKP® w wersji dla biur bądź wersji wielostanowiskowej, który pozwala na odciążenie biura od czasochłonnej czynności wprowadzania dużej ilości dokumentów sprzedaży. Jeżeli klient biura posiada wersję ograniczoną lub wersję z dodatkiem Wymiana Danych, może sporządzać okresowo (np. raz w miesiącu) zestawienie dokumentów sprzedaży i przekazywać je za pośrednictwem Internetu lub na nośniku zewnętrznym do biura. Biuro, posiadające dodatek Wymiana Danych po wczytaniu tych danych, uzyskuje zapisy księgowe dotyczące sprzedaży i może zająć się pozostałymi księgowaniami oraz sporządzaniem wymaganych zestawień i raportów. Wymiana danych jest możliwa między egzemplarzami programu SKP® o dowolnych numerach licencji.

Wersja przeznaczona dla klientów biura rachunkowego korzystającego z programu SKP® z dodatkiem Wymiana danych. Wersja ograniczona służy głównie do wystawiania dokumentów sprzedaży przez Klientów biura rachunkowego, a następnie do okresowego przekazywania im danych, które to w formie jednego pliku biuro zaczytuje w swoim programie, bez zbędnego księgowania każdej pozycji oddzielnie. A co ważne użytkownicy tej wersji programu mogą generować pliki JPK_FA i wysyłać je do biura rachunkowego oraz na serwery Ministerstwa Finansów. Zwrotnie klient Biura może otrzymać w celach poglądowych kompletne, opracowane przez biuro dane dotyczące całości firmy, np. wprowadzonych płac, czy sporządzonego zeznania podatkowego.

Dodatkowo płatny dodatek umożliwiający łączenie utworzonego w programie SKP® pliku JPK_V7M, JPK_V7K z takim samym plikiem pochodzącym z innego programu, a zawierającym np. sprzedaż danego miesiąca. Warunkiem jest to, by importowany plik był zgodny ze schematem Ministerstwa Finansów w zakresie Jednolitych Plików Kontrolnych.

Opcja szczególnie przydatna w przypadku biur rachunkowych, które do tej pory księgowały sprzedaż klienta fakturującego w innym systemie, jednym wpisem na podstawie otrzymanego rejestru VAT lub firm posiadających oddziały, w których każda jednostka wystawia faktury sprzedażowe i tworzy osobne rejestry VAT, natomiast deklaracja VAT sporządzona jest jedna łącznie dla całej firmy.

Pliki z różnych źródeł są poddawane kontroli i scalane w jeden JPK_V7M, JPK_V7K, który następnie wystarczy tylko podpisać i wysyłać elektronicznie.

Co więcej?

  • dzięki funkcji FA ->VAT można w prosty i łatwy sposób zmienić plik JPK_FA na JPK_V7M, JPK_V7K
  • weryfikacja plików względem poprawności logicznej związanej ze strukturą pliku JPK_V7M, JPK_V7K oraz kontrola zawartości pliku jako listy dokumentów sprzedaży i zakupów

Nowość!
Dodatkowa funkcjonalność, która przyspieszy księgowanie w Twoim biurze, dzięki możliwości importu dokumentów do zakładki Księgowanie z plików w strukturze JPK_FA, JPK_VAT, JPK_PKPIR.
Możliwa jest również zmiana pliku JPK_FA na JPK_V7M, JPK_V7K.
Przeczytaj więcej o funkcji importu dokumentów z JPK do SKP® >

Dodatkowo płatny dodatek do programu, który umożliwia sporządzenie i wydruk rozliczeń (PIT-36, 36L, 37, 38, 39) za rok ubiegły bezpośrednio z programu. W przypadku biura rachunkowego umożliwia usługowe sporządzanie deklaracji osobom nie będącym stałymi klientami.

Uwaga! Oferta przeznaczona wyłącznie dla Klientów kontynuujących pracę na programie SKP® w roku kolejnym. Do kupienia wyłącznie w serwisie Moje konto.

SKP24 Connect Biuro to niezwykle funkcjonalna usługa on-line polegająca na automatycznej, wzajemnej wymianie dokumentów pomiędzy biurem rachunkowym a jego klientem. Kupując usługę SKP24 Connect Biuro obniżysz koszty, a poprzez stosowanie internetowej komunikacji i wymiany dokumentów zaoszczędzisz czas na ich ręczne wprowadzanie oraz na przekazywanie informacji swoim klientom.

Dodatek ten możesz nabyć wraz z pierwszym zamówieniem programu księgowego SKP® lub domówić już po zakupie SKP®, bezpośrednio w serwisie Moje Konto.

Dowiedz się więcej >