Wpisz szukane pojęcie, a znajdziemy odpowiedź:

Jak rozpocząć pracę w programie? Powrót

2020-08-05

Przedstawiamy krótki opis pierwszych kroków, jakie należy podjąć w celu rozpoczęcia pracy z programem.

1. Po zainstalowaniu programu i pierwszym uruchomieniu zostaje włączony kreator, gdzie należy wpisać podstawowe parametry firmy, takie jak: Dane firmy , Formę księgowości , Płatnika VAT, Płatnika ZUS, Konta Bankowe, itd.

2. W kolejnym kroku Kreatora możemy przystąpić do zdefiniowania Planu kont odpowiadając na pytania kreatora lub wybierzemy standardowy plan kont dobrany do wskazanej specyfiki naszej firmy. Możemy również stworzyć go samodzielnie przechodząc do zakładki: Kartoteki > Plan Kont > Dodaj.

Uwaga! W przypadku pobrania wersji testowej programu SKP®  i zarejestrowania w niej firmy, kroki 1 i 2 są przeprowadzane już w momencie instalacji programu.

3. Następnie sprawdzamy aktualność Parametrów: System > Parametry.

 

4. Jeżeli wstawać będziemy z programy faktury VAT – przystępujemy do konfiguracji jej opcji: Fakturowanie > Opcje > Opcje fakturowania.

 

5. Dla przyspieszenia działań księgowych możemy określić automatyzację niektórych czynności w zakładce: Księgowanie > Opcje > Opcje księgowania.

6. W przypadku, gdy z programu będzie korzystać więcej niż jedna osoba, należy zdefiniować użytkowników w module: System > Hasła i nadać im stosowne uprawnienia do pracy w programie.
Szczegółowe informacje na temat założenia w programie hasła znajdują się w poradzie: „Czy w programie można ustawić hasło dostępu?”.

Po tych czynnościach można przystąpić do właściwej pracy w programie np.: do księgowania dokumentów (Księgi > Księgowanie), wystawiania faktur (Księgi > Fakturowanie), dopisania pracowników (Płace > Dane Osobowe), czy też wprowadzenie do ewidencji Środków trwałych (Kartoteki > Środki Trwałe).

 

 

 

Udostępnij
Czy ten artykuł był pomocny?
00
Niniejsze materiały zawierają poglądy autorów i nie stanowią czynności doradztwa księgowego i podatkowego. Formsoft spółka z ograniczoną odpowiedzialnością nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podejmowanych na postawie informacji zawartych w materiałach publikowanych na naszej stronie. W tych kwestiach należy zasięgnąć informacji u doradcy podatkowego, w oddziale ZUS, bądź w Krajowej Informacji Podatkowej.
Powrót